Mehhiko pealinn México keelustab soovimatute LGBT kalduvuste ravi. Arste, kes siiski üritavad patsientide seksuaalset orientatsiooni muuta, võib ees oodata aga kuni 5 aastane vangistus, vahendab LifeSiteNews.
Ravi, mis aitab vabaneda soovimatutest homoseksuaalsetest kalduvustest, muutub México linnas peagi illegaalseks pärast seda kui vastav seadus reedel linna seadusandliku kogu poolt jõustati.
Seaduse kohaselt, mida tutvustati esmalt kaks aastat tagasi, võivad tervishoiutöötajad veeta kuni viis aastat vanglas "praktikate eest, mis seisnevad psühholoogilistes või psühhiaatrilistes seanssides, meetodides või ravides, mille eesmärgiks on inimeste soolise identiteedi ja seksuaalse orientatsiooni väljenduse tühistamine, takistamine, muutmine või tõkestamine". Sellist ravi tuntakse üldiselt reparatiiv- või konversiooniteraapiana.
"Siin ei ole midagi ravida. Homoseksuaalsus pole haigus, me pole haiged," teatas seaduseelnõu autor Temístocles Villanueva erakonnast Morena.
"Ma olen täiesti nõus. Mulle tundub, et need meetmed kuuluvad inkvisitsiooni aega," lisas México linnapea Claudia Sheinbaum. "See pole kooskõlas 21. sajandi tervishoiusüsteemidega, see pole kooskõlas selle linna vabadusega, kuna see on õiguste linn."
Üle maailma kasutavad konversiooniteraapia vastased tavaliselt oma vastuseisu ilmestamiseks äärmuslikke ja vägivaldseid praktikaid nagu näiteks elektrišokki ja muid näiteid füüsiliselt kahjulikust rämpsteadusest.
Tegelikult koosneb kaasaegne konversiooniteraapia suuresti lihtsast nõustamisest, mille tõhusust kinnitavad nii uuringud kui ka nende tunnistused, kes on sellest kasu saanud.
Hoolimata tavalistest vasakpoolsete väidetest, et konversiooniteraapia on rämpsteadus (mis põhineb suuresti professionaalsete nõustajate seostamisel näidetega äärmuslikest ja iganenud praktikatest nagu näiteks elektrišokk) eksisteerib uuringuid, mis osutavad ning endisi homoseksuaale, kes tunnistavad, et konversiooniteraapia on edukas nende elude parandamisel.
Homoseksuaalsusest vabaneda soovijad tahavad rohkem valikuid lauale
"Me ei räägi sellest, et võtta valikuid laualt ära," ütles üks endiste homoseksuaalide ja transsooliste kogunemisest osavõtnu 2018. aastal Californias, kes on endine lesbi, kes on nüüd õnnelikus abielus mehega ning kellel on kaks last. "Me räägime sellest, et panna lauale rohkem valikuid."
Mis puudutab transsoolisust, siis uuringud viitavad sellele, et tõeline kahju seisneb "ravis", mis soodustab soolist segadust, selle asemel et seda korrigeerida.
2017. aasta Cambridge'i ülikooli Stonewall'i raport leidis, et 96 protsenti transsoolistest Šotimaa õpilastest üritas ennast vigastada näiteks läbi lõikumise ning 40 protsenti üritasid enesetappu. Transsooliste Võrdsuse Rahvusliku Keskuse 2016. aasta uuringu kohaselt on ka Ühendriikides üritanud 40 protsenti transsoolistest enesetappu. 2011. aasta Rootsi uuringu kohaselt sooritavad transsoolised üldpopulatsiooniga võrreldes 19 korda tõenäolisemalt enesetappu, isegi pärast "soovahetusoperatsiooni".
Toimetas Martin Vaher