Nõukogude Liidus propageeriti aborti kui tavalist rasestumisvastast vahendit.

Paljude seas, kes kannatasid abordijärgse sündroomi piinade all, oli ka Raissa Gorbatšova, NSVLi viimase presidendi Mihhail Gorbatšovi naine.

Tänapäeval mäletatakse Gorbatšovi tema positiivse suhte poolest president Ronald Reaganiga, tema ebaõnnestunud katse järgi hoida Nõukogude impeeriumit kokku kukkumast ning tema otsuse eest saata NSVL 1991 aasta jõulupäeval laiali.

Kuid tema naine oli armastatud isiksus marksismi viimastel vaesunud päevadel.

Mõtiskledes oma naisest, kes lahkus meie seast 15 aasta eest, meenutas Mihhail Gorbatšov üht kõige valulisemat hetke nende elus: kui nad kaotasid oma esimese lapse abordi läbi.

Raissa kannatas reumaatilise palaviku all, millel oli negatiivne mõju tema südamele. Varsti pärast nende pulmi, stalinistliku perioodi lõpus 1953, jäi ta esimese lapse ootele.

"Arstid ütlesid: 'Tehke oma valik. Laps võib sündida elusalt või surnult, kuid te kaotate oma naise. Tema süda ei pruugi sellega toime tulla," ütles Gorbašov väljaande The (UK) Express kohaselt.

Tema elu päästmiseks otsustas ta nende lapse aborteerimise kasuks – kuid see otsus jäi neid mõlemaid igavesti kummitama.

Raissa kannatas nii palju,” ütles ta. “Meile öeldi, et see oli poiss.”

"Ma üritasin teda rahustada nii palju kui suutsin. Kuid me olime juba nime valinud – Sergei, minu isa järgi."

Väljaanne The Express teatas, et Gorbatšov oli abordi pärast emotsionaalne veel ka 61 aastat hiljem.

Gorbatšovidel sündis hiljem üks tütar, Irina. Kuid ilmselt ei unustanud nad kunagi tema vanemat venda.

Allikas: lifesitenews.com