Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et ühiselt Süüriale õhulööke andnud lääneliitlased peaksid nüüd pakkuma välja diplomaatiliste ja heidutusmeetmete mehhanismi, et vastustada "Assadi režiimi" ja selle liitlasi. Kaitseminister Jüri Luige arvates on aga poliitiline lahendus Süürias sama kaugel, kui enne pommitamise algust.
"Sõjaliselt kõige võimekamate lääneliitlaste USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia raketirünnakule Süüria sihtmärkide pihta peab järgnema uues strateegias kokkuleppimine ja seda rakendav järjekindel diplomaatiline tegevus. Regionaalse stabiilsuse saavutamiseks on vaja eeskätt Assadi režiimi toetavad jõud vastustada viisil, mis võimaldaks pidada Süüria tuleviku üle regionaalset stabiilsust ja rahu tagavaid kõnelusi," kirjutab Marko Mihkelson oma blogis.
Mihkelsoni hinnanguil näitab Venemaa sõjaline vaoshoitus, et vaatamata ähvardavale retoorikale ei soovi Moskva konflikti eskaleerumist otseseks kokkupõrkeks USAga, sest sellel oleksid nendele endale katastroofilised tagajärjed.
"Selleks on eeskätt vajalik luua selline diplomaatiliste ja heidutusmeetmete mehhanism, mis võimaldaks lääneriikidel saavutada tugevam positsioon Süüria tuleviku mõjutamisel," leiab Mihkelson.
Samas ütles kaitseminister Jüri Luik, et liitlaste õhurünnak Süüriale oli kaugelt liiga piiratud ja spetsiifiline, et see mõjutaks poliitilise lahenduse saavutamist positiivses suunas.
"Poliitiline lahendus on meist sama kaugel, kui ta oli enne pommitamise algust," tõdes Luik ja märkis, et kõigi huvide vastu on see, kui tekkinuks otsene sõjaline konflikt USA ja Venemaa vahel.