Tehisintellekt. Illustratsioon: Bigstockphoto

Viiesaja maailma kõige rikkama inimese seas on tänaseks juba 30, kes võlgnevad vähemalt osa oma varandusest ettevõtetele, mida markeeritakse Bloombergi "globaalse tehisintellekti indeksis". Osalused on suurendanud nende omanike netovara tänavu 124 miljardi dollari võrra, mis moodustab uskumatud 96 protsenti kogu Bloombergi miljardäride indeksis kasvatatud rikkusest.

USA riistvara ja tarkvara hiiu Nvidia kaasasutaja Jensen Huangi rikkus on märkimisväärselt tõusnud, kuna tehisintellektiga seotud aktsiate ralli tõstis kiibitootja turuväärtuse esimest korda kõrgemale Amazon'ist. 

Aktisaralli on toonud Huangi perekonda veel ühe miljardäri – Jenseni nõbu Lisa Su, kes on Nvidia konkurendi Advanced Micro Devices'i (AMD) tegevjuht. Lisa Su rikkus on kerkinud 2024 aastaks 1,2 miljardi dollarini pärast seda, kui AMD aktsiate väärtus viimase aasta jooksul kahekordistus.

Kaks kiibitootjate miljardäri ühes perekonnas peegeldavad tehisintellekti revolutsiooni, mis on hakanud hakanud üha enam domineerima aktsiaturgudel, moodustades lõviosa maailma rikkaimate inimeste tänavusest jõukuse kasvust.

500 maailma kõige rikkama inimese seas on tänaseks juba 30, kes võlgnevad vähemalt osa oma varandusest ettevõtetele, mida markeeritakse Bloombergi "globaalse tehisintellekti indeksis".

Nimetatud osalused on suurendanud nende omanike netovara tänavu 124 miljardi dollari võrra, mis moodustab uskumatud 96 protsenti kogu Bloombergi miljardäride indeksis kasvatatud rikkusest.

Suurimate võitjate hulka kuuluvad nii Huang kui ka Mark Zuckerberg, kelle ettevõte Meta Platforms tegi Nvidia järel teist aastat järjest S&P 500 indeksis paremuselt teise tulemuse.

Ka Microsofti kaasasutaja Steve Ballmer on ratsutanud Microsofti projekti OpenAI  ümber vallandunud optimismilainel, samal ajal kui arvutitootja Michael Delli varandus on kasvanud samuti jõudsalt tänu uutele tehisintellekti algatustele. 

Toimetas Adrian Bachmann