Horvaatia politseinik karjumas 2015. aasta 19. septembril Tovarnikus rongile tungivate rändajate peale, kes soovivad sõita Saksamaa ja Rootsi suunas. Foto: Scanpix

Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik Nils Muiznieks kritiseeris Rootsit migrantide vastuvõtmise eest ebapiisavas koguses ning kinnitas, et sisserännanute integreerumisele aitaks kaasa ahelränne ehk "perekondade taasühinemine".

Muiznieksi sõnutsi tuleks Rootsil lubada maale rohkem rändajaid, kuna 2015. aasta migratsioonikriis on läbi, kirjutab Breitbart viitega Aftonbladetile.

"Rootsi on olnud pagulaste ja varjupaigataotlejate suhtes üsna suuremeelne, kuid seda mitu aastat tagasi kehtestatud kriisiseadust pole enam vaja ning te võite pöörduda tagasi oma traditsioonilise, parema poliitika juurde pagulaste ja varjupaigataotlejate suhtes."

Eriliselt soovitas volinik Rootsile antud olukorras ahelrännet: "Te ei tohiks piirata perekondade taasühinemise õigusi."

Sest "nende õiguste piiramine lihtsalt takistab integreerumist Rootsi ühiskonda."

Ning "teine aspekt, on, et perekondade taasühinemine on oluline viis jõuda siia [Rootsi] turvaliselt ja seaduslikult," jagas volinik rootslastele juhiseid.

"Kui me tahame teha lõpu kaootilisele vastuvõtule, tuleks meil avardada võimalusi jõuda siia turvaliselt."

Rootsi asepeaminister teatas pisarsilmil pagulaspoliitika karmistamisest