Moslemid rõõmustavad sotsiaalmeedias Jumalaema kiriku põlengu üle. Foto: Facebooki kuvatõmmis

Samal ajal kui Pariisi Jumalaema kirik kui üks kristliku Euroopa ikoonidest ja kultuurilistest sümbolitest leekides põles ning paljud kristlased ahastuspisaraid valasid, rõõmustasid kiriku hävingu üle aga arvukad moslemid sotsiaalmeedias.

InfoWarsi toimetaja Paul Joseph Watson oli üks esimesi, kes jagas oma Twitteri kontol videot, kus paljud araabiapäraste nimedega isikud lisavad Jumalaema kiriku põlenguvideole massiliselt naerunägusid.

Samasugust kahjurõõmu kristliku Euroopa sümboli hävingust võis leida ka Prantsuse telekanali France 24 araablastele suunatud Facebooki lehelt France 24 Arabic. Alljärgnevalt on ära toodud kõigest mõned näited:

Kuvatõmmis Facebooki lehelt France 24 Arabic
Kuvatõmmis Facebooki lehelt France 24 Arabic
Kuvatõmmis Facebooki lehelt France 24 Arabic

Sarnasele emotsioonide lahknevusele juhivad oma Facebooki kontol tähelepanu ka Eesti internetiaktivist Elver Loho ja EKRE riigikogu liige Anti Poolamets:

Posted by Elver Loho on Esmaspäev, 15. aprill 2019

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2067603799975197&set=a.119302268138703&type=3&theater

 

Kuigi vastab tõele, et paljud moslemid juubeldasid avalikult Jumalaema kiriku põlengu üle, ei tähenda see aga Paul Joseph Watsoni hinnangul muidugi seda nagu oleksid kõik või isegi enamus moslemitest sellist parastavat kahjurõõmu tundnud või väljendanud. Sellise hinnanguga, et üksikute halbade näidete varal ei tohiks veel suuri üldistusi teha, nõustub ka siinkirjutaja. 

Toimetas Martin Vaher