Yasir Qadhi prognoosi kohaselt moodustub Rootsi suuruselt teise linna Malmö elanikkond vaid ühe generatsiooni möödudes enamjaolt moslemitest. Fotokollaaž: RMX News

Pakistani päritolu USA koraaniõpetlase Yasir Qadhi hinnangul koosneb Rootsi suuruselt teise linna Malmö elanikkond vaid ühe generatsiooni möödudes enamuses moslemitest. 

Äsja avaldatud andmete kohaselt ei ole Rootsi naised saanud ajalooliselt mitte kunagi nii vähe lapsi kui 2023. aastal. Tuginedes nimetatud andmetele prognoosib Pakistani päritolu USA koraaniõpetlane Yasir Qadhi, et Rootsi suuruselt teise linna Malmö elanikkond saab vaid ühe generatsiooni möödudes koosnema enamuses moslemitest. 

"Kõndides läbi Malmö tänavate tekib tunne nagu jalutaksid läbi Bagdadi või Damaskuse," sõnab Qadhi. Quadhi on omandanud doktorikraadi teoloogias Yale'i ülikoolis ning andnud loenguid islamist noortele moslemitele nii Malmös kui Stockholmis. 

Etniliselt rootsi päritolu lapsed on juba tänaseks jäänud Malmö koolides vähemuseks võrreldes moslemi päritolu lastega.

Antud asjaolu on kannustanud ühte Rootsi akadeemikut tegema ettepaneku minna üle araabia õppekeelele, kuna tegemist on nüüdseks Malmo koolisüsteemis domineeriva keelega õpilaste seas.

Toimetas Adrian Bachmann