Elon Musk. Foto: Scanpix

Auto- ja kosmosetööstur Elon Musk avaldas toetust Ameerika Ühendriikide Florida osariigi laste "soomuutmist" keelavale seadusele.

"Iga lapsevanema või arsti, kes muudab lapse enne täisealiseks saamist viljatuks, peaks saatma eluks ajaks vanglasse," kommenteeris Musk sotsiaalmeedias teadet, et kuberner Ron DeSantise eestvedamisel keelustati Florida osariigis laste soomuutmine, vahendab LifeSiteNews.

Kui laps hakkab sööma nõndanimetatud puberteeditakisteid, millele järgneb vastassoo hormoonide tarbimine, siis muutub ta viljatuks. Teatavasti on selline suurema osa oma "sugu muuta" soovivate alaealiste "sooravi".

Kui 16-aastane noor, kes ei tohi osaleda valimistel, astuda sõjaväkke, ega isegi ainuisikuliselt langetada otsuseid suurema osa terviseprotseduuride osas, võib lasta ennast muuta eluks ajaks lastetuks – nagu ta oleks võimeline langetama selles vallas teadlikke otsuseid – siis on laste "soo muutmise" vastaliste hinnangul tegu laste kuritarvitamisega. 

Muski alaealiste "soo muutmisele" kaasa aitajate hurjutamine on oluline, sest tegemist on ühe maailma mõjukama inimesega. Vähemalt nii leiab majandusuudiste portaal Business Insider.

2022. aasta uuringuettevõtte YouGov küsitluses leiti, et alaealiste "soolise ülemineku" küsimustes jaotuvad ameeriklased enamasti mööda poliitilisi tõekspidamisi. Demokraadid toetavad ja vabariiklased jälestavad laste ja noorte "sooravi" mõtet. Samas väga suur osa vastanuist – 27 protsenti – ei olnud oma seisukohas kindlad. Teisalt olid ka küsitleja küsimused mõneti eksitavad, kuna neis väideti näiteks, et "puberteeditõkestite" mõju on ajutine. 

Florida on tänaseks keelanud sisuliselt ära kõik alaealiste "soo kinnitamiseks" mõeldud lahendused, olgu selleks puberteeditõkestid, vastassoo hormoonid või vastavad kirurgilised lahendused. 

Teadusuuringud näitavad, et neli noort viiest kasvab oma "soosegadusest" enne täisealiseks saamist välja.

Samuti ei päde laste "soomuumise" pooldajate väide, nagu aitaks alaealiste "sooravi" vältida enesetappe. 2021. aasta uuringus leiti, et alaealiste "sooravi" ja parema vaimse tervise seoseid pole otseselt võimalik tõestada.

Samas leiti üle kolme aastakümne ulatuvas uuringus, et inimesed, kelle peal on toime pandud "sugu kinnitavad kirurgilised protseduurid", sooritavad 19 korda suurema tõenäosusega enesetapu kui tavalised inimesed.

Muskil on poeg, kes peab ennast "libasooliseks" ja kellega tal perekondlikel põhjusel enam suuremaid kokkupuuteid ei ole. Ta süüdistab lapse soosegaduses uusmarksiste, kes tema sõnul juhivad Ameerika Ühendriikide eliitkoole ja -ülikoole ning kus õpetatakse "täielikku kommunismi".

Toimetas Karol Kallas