Pilt: BigStockPhoto

Jeff Bezose endine abikaasa McKenzie Scott annetas 2022. aastal Ameerika Ühendriikide sündimata laste tapmise tööstusele 275 miljonit dollarit.

Märtsi alguses arvas Elon Musk sotsiaalmeedias: "Ülirikkad lahutatud naised, kes vihkavad oma endisi mehi, tuleks lisada põhjuste hulka, miks lääne tsivilisatsioon hävines," vahendab Business Insider

Väidetavalt, vähemalt osaliselt, Muski mõtte peale teatas Scott 19. aprillil, et ta annetab 361 organisatsioonile kokku 640 miljonit dollarit, mida on võrreldes varasemate aastatega üle kahe korra enam.   

2023. aastal lubas ta 2024. aasta erinevateks tegevusteks, mille hulgas on massisisseränne, sooideoloogia levitamine, vähemuste õigused ja sündimata laste tapmine, anda 250 miljonit dollarit. 

Scott kasutab raha laiali jagamiseks vabaühenduse Lever for Change (jõuõlg muutuste tekitamiseks) teenuseid. Organisatsioon väidab enda tegevuse kohta: "Muutuste jõuõlas me aitame annetajatel leida ja rahastada julgeid, maailma suurimate probleemide lahendusi, mille hulgas on teemad, nagu näiteks rassiline ebaõiglus, sooline ebavõrdsus, ligipääs majanduslikele võimalustele ja kliimamuutused."

Lever for Change'i sõnul saavad 279 vabaühendust oma tegevuse toetuseks igaüks kaks miljonit dollarit. 82 organisatsioonile eraldatakse miljon dollarit.

Väidetavalt oli Muski ülirikaste eksabikaasade annetamist kritiseeriva postituse sihtmärgiks just Scott. Tänaseks on postitus kustutatud.

Käesoleva aasta rahasaajate hulgas on mitmeid rassiõiglust, massisisserännet, naiste tervist, nais- ja rassiuuringuid, sooideoloogiat ning vähemuste õiguseid toetavaid organisatsioone. Samuti leiab nimekirjast haridus- ja loomeorganisatsioone.

2022. aastal kirjutas Scott oma Mediumi ilmavõrgupäeviku postituses, et ta oli selleks ajaks annetanud heategevuseks ligi kaks miljardit dollarit.

2022. aastal Planned Parenthoodile (plaanipõhine vanemlus) ja selle all- ning sõsarorganisatsioonidele annetatud 275 miljonit dollarit on ajaloo suurim panus, mida üksikisik on eraldanud sündimata laste tapmise tööstusele.

Scott ja Bezos lahutasid abielu 2019. aastal. Vara jagamisel sai naine omale rohkem kui 38 miljardi dollari eest Amazoni aktsiaid. Tänaseks on ta lahutanud oma järgmise abielu ja tema vara väärtuseks hinnatakse ligikaudu 36 miljardit dollarit.

Toimetas Karol Kallas