Elon Musk. Foto: Scanpix

X-i miljardärist omanik Elon Musk võttis sõna Bideni administratsiooni täieliku hooletuse suhtes USA lõunapiiri kindlustamisel, väites, et Ühendriikide praegune valitsus kujutab endast põhimõtteliselt julgeolekuohtu.

X-i postituses kirjutas Musk: "Võimul olev administratsioon impordib valijaid ning loob kontrollimatutest ebaseaduslikest immigrantidest tulenevat riikliku julgeolekuohu."

Musk viitas ajalehe Daily Mail artiklile, mis kajastas Valge Maja ülestunnistust, et perioodil jaanuarist kuni detsembrini lennutati vähemalt 43 Ameerika lennujaama tuhandeid ebaseaduslikke immigrante välisriikidest. 

Musk lisas: "On väga tõenäoline, et nii pannakse alus millelegi märksa hullemale kui 9/11. See on lihtsalt aja küsimus". 

Bideni salajase programmi üksikasjad paljastati "teabevabaduse" kohtuprotsessi käigus, millest teavitas avalikkust esmalt immigratsiooniuuringute keskuse ajakirjanik Todd Bensman.

Bensmani uurimused sundisid Ühendriikide administratsiooni tunnistama, et föderaalvalitsus  oli kontrollinud vähemalt 320 000 sisserändajat sisaldavaid lende USAsse, et vähendada piiriületuste arvu.

Administratsiooni ametnikud on keeldunud andmast üksikasju selle kohta, keda ja kuhu täpsemalt lennutati, kusjuures administratsiooni juristid väitsid, et illegaalide asukoha avalikustamine võib tekitada riikliku julgeoleku "haavatavust" ning ajendada "halbu isikuid" (bad actors) infot ära kasutama.

Vaatamata sellele, et Bideni administratsioon on korduvalt väitnud, et USA piir on turvaline ning et konservatiivide väited "avatud piirist" ei ole tõesed, on nüüdseks ühemõtteliselt tõestatud, et Bideni administratsioon on olnud tegev illegaalsete sisserändajate Ühendriikidesse importimisega. 

Elon Musk on hoiatanud tänaseks korduvalt, et Bideni valitsus soodustab oma tegevusega kontrollimatut ebaseaduslikku sisserännet, mille eesmärgiks on muuta Ameerika ühe partei riigiks. 

Toimetas Markus Järvi