Foto: Stockcrafter/Bigstockphoto.com

Kevadel asutatud liikumise “Tark ja terve Eesti” üks eestvedajatest ning valimisliidu “Meie Tallinn” linnapeakandidaat Maria Kaljuste kutsub ajalehes Meie Maa avaldatud artiklis üles prostitutsiooni legaliseerima.

“Minu isiklik seisukoht on, et prostitutsioon on vaja Eestis legaliseerida. Ammu oleks pidanud seda tegema – nii palju halba oleks olemata jäänud,” kirjutab kevadel Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast välja arvatud Kaljuste ning lisab, et maailma vanima elukutse keelamine on sama, kui mitte lubada kõhulahtisusega inimesel kempsu minna.

Kaljuste sõnul tuleks prostitutsioon legaliseerida (intiimteenuste müümine on Eestis niigi seadustatud, keelatud ja seega seadustatav on vaid prostitutsiooni vahendamine – toim.), kuna praeguse aja reguleerimata prostitutsioon võivat tuua kaasa surmahirmu. Samuti teeb Kaljustele muret asjaolu, et kuigi nii Maxima kassapidajad kui ka prostituudid müüvat ennast, ei pea viimased tasuma makse.

“Seega, kallid konservatiivid – oma ihaluses endiste aegade järele mõelge nüüd selle peale, et juba Eesti esimese iseseisvuse aegadel oli avalikel naistel kollane pass, mis tõendas nende puhtust ja hoolimist oma tervise eest,” lisab Kaljuste, andes mõista, nagu peaks prostitutsiooni käsitlema lihtsalt ühe sotsiaalselt aktsepteeritud ettevõtlusvaldkonnana.

“Ürgne tõde on see, et hoolimata kõigest panevad looduse poolt kaasa antud instinktid – tahame me seda tunnistada või mitte – mehi naisi ihalema nii, et avalikult igati väärikas naine suudaks linade vahel käituda kui hoor. Ja konservatiividele, kes nüüd vihaselt “vuih!” ütlevad, lisaksin: just teie pärast, kes te seksi kohta “vuih!” ütlete, Eesti rahvas välja surebki.”

Kaljuste on käesoleva aasta maikuus registreeritud mittetulundusühingu Tark ja Terve Eesti juhatuse liige ja üks selle eestvedajatest. Erakonnaks pürgiv Tark ja Terve Eesti on enda sõnul Eesti rahva jätkusuutlikkust tagav suveräänsusliikumine, mis tugineb muu hulgas peretraditsioonide väärtustamisele.

Kaljuste on varem meediale kinnitanud, et Targa ja Terve Eesti näol püüab ta ehitada üles naistekeskset suveräänsusliikumist.

Emadepäeval asutatud liikumist tutvustavas pressiteates toonitas ta: “[Ühingu asutamisdokumentide] allkirjastamise päev on sümboolne ja rõhutab naiste, emade ja tulevaste emade olulisust liikumises. Pereema on Eesti maa sool, tema annab oma armastuse elu jätkumisele. Just seetõttu on oluline, et emad saaksid osaleda enam otsustusprotsessis kui seni.”

Varem on Kaljuste pälvinud meedia tähelepanu muu hulgas sellega, et kutsus liikumise Fortress Europe tutvustamiseks naisi üles saatma endast paljastatud rindadega pilte. “Kui võitlus põhiväärtuste eest jätab inimesi külmaks, siis ei ole midagi teha, anname neile tissipilte, kui see aitab muule, mis meie jaoks tähtis on, tähelepanu pöörata,” leidis Kaljuste toona.