Foto: Bigstockphoto.com

Catholic Herald reastas 10 riiki, kus kristlaste elu kõige rängem on.

  1. Põhja-Korea

Pole teada, kui palju kristlasi Põhja-Koreas elab. Kuid nendes nähakse riigi vaenlasi, kuna kõrgeima autoriteedina ei tunnista nad Kim Jong-uni. Oma usku tuleb praktiseerida varjatult. Väga hinnanguliselt võib kristlaste koguarv olla riigis 200 000 – 400 000. Nendest 50 000 kuni 70 000 virelevad sunnitöölaagrites.

  1. Afganistan

Islamit peetakse igale afgaanile loomuomaseks ja tema identiteedist lahutamatuks. Seetõttu tuleb ka selles riigis kristlastel oma usku elada varjatult. Muidu võib ees oodata psühhiaatriakliinik, halvemal juhul surnukuur. Oletatavasti elab riigis tuhandeid kristlasi.

  1. Somaalia

Nagu Afganistanis, on ka Somaalias islam tõupuhtuse tunnus. Militaristlik rühmitus al-Shabaab on kuulutanud, et "soovib puhastada Somaalia kõikidest kristlastest." Väärusulisi ootab ees kohene mahalaskmine.

  1. Liibüa

Riigi kristlastest 37 900 on võõrtöölised. Nad võivad oma usku praktiseerida, kuid on tihti islamiäärmuslaste rünnakuobjektiks. Araabiakeelsete piiblite riiki toomine ja moslemitega pühakirja jagamine on keelatud. Islamist lahti ütlemises nähakse sügavat reetmist.

  1. Pakistan

Riigi 3,9 miljonit kristlast moodustavad kaks protsenti kogu elanikkonnast, kui uskuda ametlikke andmeid. Pakistani seadused kohtlevad neid alaväärsetena ja neid saadab usupõhine diskrimineerimine koolis ning tööl. Kristlaste kanda on jäetud tööd, mida ülejäänud ühiskond peab "ebapuhasteks". Ristiusku pöördunuid ootab vangistus või surmanuhtlus.

Ülejäänud viie riigi – Sudaani, Eritrea, Jeemeni, Iraani ja India – kohta vaata Catholic Herald lehelt.

Toimetas Lennart Käämer