Tapio Puolimatka. Wikimedia Commons

Eeloleval neljapäeval, 6. veebruaril kell 18:00 toimub Tallinnas, Hopneri maja Diele saalis professor Tapio Puolimatka raamatu “Ühiskondlik eksperiment lastega” esitlus. Raamatu andis välja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK). 

Jyväskylä Ülikooli kasvatusteaduste professori Tapio Puolimatka raamat põhjendab lihtsalt ja selgelt kui oluline on see, et lastel oleksid nii ema kui ka isa. 

Raamatuesitlusel osalevad autor professor Puolimatka, tõlkija Illimar Toomet ning Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid.

“Vaevalt oskas keegi terve mõistusega inimene taasiseseisvumise järgsetel 1990ndatel aastatel arvata, et vaid veerand sajandi möödudes võtavad ka Eesti ühiskonnas maad vaidlused selle üle, kas lastele on tarvis nii ema kui ka isa või on sama hea, kui neid kasvatavad homoseksuaalid. Vaevalt oskas keegi ette näha, et kooliõpikutes hakatakse lastele peremudelite paljususe loosungi ettekäändel tutvustama võimalust, et perekond võib koosneda ka kahest emast või kahest isast. Kõigil lastel ei ole mitte ainult loomulik õigus emale ja isale, vaid nad ka vajavad ema ja isa. Mitte keegi ega mitte miski ei saa ema ja isa asendada. Eestil ei ole veel hilja vältida neid saatuslikke vigu, mis paljudes Lääneriikides on perekonna- ja abielukultuuri lammutamisel tehtud,” kirjutab Varro Vooglaid raamatu eessõnas.

Selleks, et värskelt ilmunud teose sõnum jõuaks võimalikult paljude õpetajate, kasvatajate ja vanemateni, saadab SAPTK raamatust vähemalt ühe eksemplari kõigile koolidele, lasteaedadele ja ülikoolidele Eestis. Samuti saadab SAPTK raamatu ka paljudele Riigikogu ja valitsuse liikmetele, juhtides nii tähelepanu, kui oluline on abielu ja perekonna institutsiooni tõelise tähenduse austamine.