New Yorgi ülemkohtu hoone. Foto: Petr Kratochvil/publicdomainpictures.net

New Yorgi ülemkohus leidis, et vaktsineerimine ei peata Covidi levikut ning käskis linnal tööle ennistada kõik töötajad, kes vallandati vaktsineerimisest keeldumise tõttu. Ühtlasi käskis kohus maksta töötajatele tagantjärele välja vahepeal saamata jäänud töötasu.

Fox Newsi andmetel leidis kohus esmaspäeval, et "vaktsineeritus ei hoia ära inimese haigestumist COVID-19-sse ega selle edasikandmist". New Yorgi linnapea Eric Adams väitis selle aasta märtsi lõpus, et tema administratsioon ei palka uuesti töötajaid, kes vallandati vaktsineerimisest keeldumise tõttu.

New Yorgi linn vallandas sel aastal umbes 1700 vaktsineerimata töötajat, pärast seda kui linn kehtestas oma töötajatele vaktsineerimiskohustuse eelmise linnapea Bill de Blasio ametiajal. Paljud vallandatutest olid politseinikud ja tuletõrjujad.

New Yorgi tuletõrjeühingute presidendid Andrew Ansbro ja leitnant James McCarthy mõistsid Adamsi pärast seda hukka, kui linnapea lubas vaktsineerimiskohustuse osas erandeid sportlastele ja artistidele, samas kui tuletõrjujaid vallandati endiselt vaktsineerimisest keeldumise tõttu. Nad kutsusuid linnavõime üles laiendama neid erandeid kõigile New Yorgi linna elanikele.

"Me oleme siin, et öelda, et me toetame vaktsiinikohustuse tühistamist, millest linnapea neljapäeval teada andis," ütles McCarthy. "Me leiame, et seda tuleks samuti laiendada. Me toetame vaktsiinikohustuse tühistamist New Yorgis töötavate sportlaste ja artistide jaoks. Me leiame, et vaktsiinikohustus tuleks tühistada ka New Yorgi heaks töötavate inimeste jaoks."

"Kui te tühistate vaktsineerimiskohustuse teatud inimeste jaoks linnas, siis peate selle tühistama kõigi jaoks selles linnas," ütles Ansbro. "Kui te lähtute teadusest, siis teadus ütleb teile, et hetkel puudub igasugune oht ning sadade tuletõrjujate, politseinike ja teiste hädaabitöötajate töölt kõrvaldamine ei ole linna parimates huvides. See ei ole turvaline."

Toimetas Martin Vaher