Ameerika Ühendriikide progressiusuliste häälekandja New York Times avaldas stiilirubriigis arvamusavalduse, et inimsöömisel on oma aeg ja koht ning mõlemad võivad olla praegu.
Vabakutseline ajakirjanik ja reklaamikirjutaja Alexandra Beggs juhatab oma stiiliarvamuse "Kas kannibalism on maitsekas?" (A Taste for Cannibalism?) sisse järgmiselt: "Hiljuti üllitatud sisikonda tagurpidi pööravate raamatute, teleseriaalide ja filmide uputus osutab, et me pole – üksteise jaoks – kunagi näinud nii maitsvad välja."
Inimsöömise ihaluse loeb Beggs välja raamatutest nagu "Teatud nälg" (A Certain Hunger), seriaalidest "Kollased jakid" (Yellowjackets) ja "Värske" (Fresh) sarnastest filmidest.
Inimliha söömise võludest kirjutavad ajakirjaniku arust veel raamatud "Lapvona" ja "Liha on õrn" (Tender Is the Flesh) ning seda kuvatakse filmi "Toores" (Raw) tüüpi loomingus.
Beggs kirjeldab, kuidas "Kollaste jakkide" pilootseeria näitab, kuidas teismeliseeas tütarlaps on lõksu jäänud, kuidas ta jookseb hirve moodi verest tühjaks ja kuidas neiu rituaali käigus ära süüakse. Väidetavalt arutlevad seriaali austajad sõnumivahetuskeskkonnas Reddit, mis moodi preilit paremini serveerida ja antud keskkonnas on seriaali austajaid ligi 52 000. "Seriaalile loob pinge teadmine, et kohe saabub kannibalism, aga täpselt millal? Ja miks?"
Ajakirjanik osutab kannibalismi kaudsemalt või otsesemalt õigustavas artiklis ka teaduskirjandusele. Zooloogiateadlane Bill Schutt on kirjutanud raamatu "Inimsöömine: täiuslikult loomulik ajalugu" (Cannibalism: A Perfectly Natural History) ja leiab, et lood inimsöömisest on sama vanad kui kirjandus ise ja inimsöömise tabu on inimeste hirmutamiseks kasutatud kirjanduses sajandeid.
Kuid nagu Schutt oma raamatus selgitab, on inimesi läbi ajaloo söödud üle maailma, mis omakorda Beggsi arust tekitab viidatud inimlihamaiaste raamatute, seriaalide ja filmide peale küsimuse "mis oleks kui…"?
Beggs vahendab "Kollaste jakkide" ühe looja Ashley Lyle'i mõtteid: "Minu hinnangul elame me ilmselgelt väga imelikus hetkes." Ta tõi selle "imeliku hetke" näiteks pandeemia, kliimamuutused, koolitulistamised ja aastaid kestnud poliitilise kakofoonia. "Ma leian, et mõeldamatu on saanud mõeldavaks ja inimsöömine on selgelt selle mõeldamatu kategoorias," arvab Lyle.
Toimetas Karol Kallas