Abordi eest võitlejale Ruth Ginsburgile pühendatud kuju New Yorgi kohtumajal Foto: Scanpix

Üle kahemeetrine demoonilise välimusega pronkskuju tõsteti New Yorgi kohtumajale püstitatud moraalsete õpetajate skulptuuride ansambli sekka. Kujusse kätketud sümboolika hõlmab endas kummardust hiljuti lahkunud USA Ülemkohtunikule Ruth Bader Ginsburg'ile – mõjuvõimsale juristile, kes on kristlastest ameeriklaste seas tuntud eeskätt oma aborti toetavate seisukohtade poolest. 

Kuju autoriks on kunstnik Shahzia Sikander, kelle sõnul ei olnud kuju mõeldud olema otsene representatsioon Ginsburgist, vaid sümboliseerima "hirmuäratavat naist, kes kujutab endast vastupanu jõudu linnaruumis, milles on seni domineerinud patriarhaalset korda esindavad figuurid", vahendab meediakanal MSN.

Paljud New Yorgi elanikud ei ole kujust vaimustunud. Linna volikogu liige Vickie Paladiono kirjeldas sarvede ja kombitsatega varustatud kuju kui saatanlikku kuldset meduusat. Fox Newsi legendaarne saatejuht Tucker Carlson mõtiskles, et võib-olla polnudki kuju mõeldud meenutama eeskätt hiljuti lahkunud kohtuniku persooni, vaid pigem tema kirglikku toetust sündimata laste ohverdamisele.  

Toimetas Adrian Bachmann