Soome, Norra ja Rootsi lipul on kujutatud risti. Foto: Joe Klamar, AFP/Scanpix

Norra migratsiooniamet nõudis nn pagulasi majutavatelt ja abistavatelt organisatsioonidelt, et nende ruumid oleksid "religioosselt neutraalsed". Sisuliselt tähendas nõudmine seda, et kristlikud ühingud pidid oma ruumidest ristid ära koristama. Nüüdseks on amet sellest nõudmisest siiski loobunud.

Osa organisatsioone oli nõus migratsiooniameti ettekirjutust järgima, teised ühendused aga teatasid, et keelduvad põhimõtteliselt selle täitmisest, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Norra migratsiooniamet rõhutas, et nende varasem nõue ei puudutanud ainult kristlike sümbolite, vaid igasuguse religioosse sümboolika kõrvaldamist. Pealegi pole ametil teada ühtegi juhtumit, mil mõni varjupaigataotleja oleks end tundnud kristlikest sümbolitest solvatuna.

"Varjupaigataotlejatel ja migrantidel pole mingeid raskusi ületada riigipiiri hoolimata sellest, et meie ristiga lipp on üks esimesi asju, mida nad näevad. Seega ei solvaks neid ka ristid kristlikes keskustes," kirjutas väljaande Dagen peatoimetaja Vebjørn Selbekk, kelle hinnangul on piinlik, et riigiasutus keelab ristide näitamise riigis, mille lipul kujutatakse samuti risti.

Sotsiaalmeedias ongi juhtunut esitletud kui järjekordset näidet sellest, kuidas "Norra võimud põlvitavad islami ees".

Loe edasi siit.