Turvatöötaja ajab ajakirjanikke Wuhani Viroloogiainstituudi eest minema 3.02.2021. Foto: Scanpix

Covid-19 tappis 1,1 miljonit ameeriklast ja hävitas miljonite elud ning elatise. See inimeste loodud viirus pääses pakku Hiina Rahvavabariigi laboratooriumist, mida osaliselt rahastasid Ameerika Ühendriigid, tõdeb NYPost juhtkirjas.

Isegi veel täna ei tohi sellest kõva häälega rääkida, kuigi Covidi inimtekkeline päritolu ja selle lekkimine USA rahastatud Hiina Rahvavabariigi (RV) sõjalaboratooriumist on ainus [pandeemia] tõenäoline stsenaarium, kõlab Ameerika Ühendriikide suure päevalehe New York Posti toimetuse seisukoht.

Loomulikult tormavad "tõigakontrollid" kuulutama, et tunnustatud teadlased eitavad seda. Nimetatud teadlased teevad nii ainult sellepärast, et nad on liiga palju investeerinud – nii rahas, ajas kui oma uskumustes –, mille tõttu pole neil võimalik tõde tunnistada.

Ameerika Ühendriikide Riiklike terviseinstituutide asedirektor Lawrence Tabak tunnistas kongressi ees, et maksumaksjad rahastasid enne Covid-19 pandeemia algust Hiina RV Wuhani Viroloogiainstituudis toimunud Covid viiruse võimendamise uuringuid Foto: Wikipedia  

Kongress uurib jätkuvalt Covidi päritolu ja tõde tilgub vähehaaval päevavalgele.

Hiina RV üritas kohe alguses süü endalt ära veeretada ja teatas, et viirus sai tõenäoliselt alguse Wuhani loomaliha "märjalt turult" (elus metsaelukate turg, mis kohapeal söögiks tapetakse).

Ameerika Ühendriikide Riikliku allergia ja nakkushaiguste instituudi (NIAID) direktor ja riigi "Covidi-tsaar" Anthony Fauci väitis korduvalt, et viirus "arenes välja looduses ning sooritas 2020. aasta kevadel hüppe loomadelt inimesele".

Tänaseks kinnitavad nii mitmed laiaulatuslikud uuringud kui valitsuse aruanded, et tegemist on inimeste poolt loodud viirusega. Isegi Fauci on vastumeelselt tunnistanud, et "see võib olla tõsi".

VALE: viirus ei pääsenud valla Wuhani laboratooriumist

Kõik, kes antud väite osas kahtlust avaldasid, teiste hulgas NYPost, seisid 2020. aastal silmitsi tsensuuriga. Mis oli selle põhjuseks? 27 teadlast nimetasid teadusajakirjas Lancet Covidi laboripäritolu "vandenõuteooriaks".

Tänaseks me teame, et osutatud pöördumise autor on Wuhani laboratooriumis uuringuid korraldanud teadusorganisatsiooni EcoHealth Alliance'i president Peter Daszak. Ta üritas avaldusega varjata oma kaasosalust. 

Kõik märgid osutavad laborilekkele. Kuna Hiina RV-l lubati kõik asjasse puutuvad materjalid hävitada, siis on see ainus põhjus, miks väidet ei saa lõplikult kinnitada. 

VALE: Ameerika Ühendriigid ei rahastanud viiruse võimendamise uuringuid

Teadlased aeg-ajalt teevad viirustega katseid, muutes neid nakkavamaks ja surmavamaks. Seda tehakse põhjusel, et vaadata, mis võib juhtuda või milliseid vaktsiine võiks vaja minna. 

2021. aasta maikuus teatas Fauci kindlameelselt, et Ameerika Ühendriigid "pole mitte kunagi ja ei rahasta ka hetkel Wuhani Viroloogiainstituudi viiruse võimendamise (gain-of-function) uuringuid".

16. mail tunnistas Ameerika Ühendriikide Riiklike terviseinstituutide (National Institutes of Health; NIH) asedirektor Lawrence Tabak kongressi ees, et USA maksumaksjad rahastasid EcoHealth'i kaudu Wuhani Viroloogiaisntituudi viiruse võimendamise uuringuid. See tähendab, et Fauci valetas.

Mida Tabak vabaduseks tõi? "Viiruste võimendamine" ei tähenda seda, mida see alati on tähendanud ja nüüdsest on see täiuslikult "turvaline".

Nii on ka NIH muutnud oma kodulehel viiruste võimendamise selgitust viisil, mis näitab sellist tegevust healoomulisena. 

Viiruste võimendamine pole siiski healoomuline tegevus. EcoHealth viis uuringud läbi Hiina RV-s, kuna Ameerika Ühendriikides on need keelatud. See, mida teadlased Wuhani Viroloogiainstituudi laborites koroonaviirustega korda saatsid, on väga ohtlik.

Teadlased võivad küll pidada aru, et sellised uuringud on riske väärt, kuid surmavad viirused on Hiina RV laboritest valla pääsenud varemgi. Ameerika Ühendriikidest on see äärmiselt vastutustundetu, et selles osalevad.

Mõjukas mõttekoda Heritage Foundation nimetab Covidi päritolu saatvaid ametlikke jutupunkte "sajandi valeks". NYPosti toimetus nõustub. See on kolossaalne skandaal. Selline, mis nõuab kogu NIH tegevuse ümber vaatamist.

Nad valetasid relva kohta, mis laastas USA-d. Asjaosalistel ei tohi lubada pääseda puhta nahaga.

Tõlkis Karol Kallas