Barack Obama 2011. aasta juunis roosiaias Angela Merkelile vabadusmedalit ulatamas. Foto: Wikimedia Commons

USA president Barack Obama ja Saksa kantsler Angela Merkel on haaranud sulepead ja kirjutanud üheskoos kommentaari Saksa nädalalehele Wirtschaftswoche

Duo toonitab Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu koostöö jätkumise tähtsust kliimamuutuse, terrori vastu võitlemise ja atlandiülese kaubandusleppe osas ka siis, kui Valges Majas jätkab juba Donald Trump.

“Tulevik juba käib ning globaliseerumisele eelnenud maailma juurde tagasipöördumist ei ole,” kuulutavad kaks liidrit. “Sakslased ja ameeriklased peavad haarama kinni võimalusest kujundada globaliseerumist vastavalt oma väärtustele ja ideedele,” vahendab The Guardian.

Nad jätkavad: “See on meie võlg meie ettevõtjate ja meie kodanike ees, isegi kogu globaalse kogukonna ees: laiendada ja süvendada meie koostööd.”

Poliitikud tuletavad lugejaile meelde, kuivõrd oluline on “osutada humanitaarabi miljonitele pagulastele kogu maailmas.” Pariisi kliimaleppe valguses valutavad nad südant “meie planeedi kaitsmiseks” vajaliku ühistegevuse jätkumise pärast.