Enne oma uue elu alustamist "naisena" kandis praegu 82-aastane Barbara Satin nime David. Ta oli abielus, millest sündis kolm last.

Päev enne seda, kui USA valitsus tuli välja nõudmisega, et kõik koolid peavad lubama end tüdrukuna tundvad poisid tüdrukute tualett- ja duširuumi, nimetas Barack Obama presidendi usuasjade nõukoja liikmeks esimese “transsoolise” LGBT-aktivisti.

Presidendi nõukoja uus liige on 82-aastane Barbara Satin, kes kandis sünnijärgselt nime David ning on alates 1990. aastatest olnud homoliikumise aktiivne liige. Nime Barbara Satin võttis ta 60-aastaselt, olles asunud tundma õppima oma uut, naise identiteeti.

Valge Maja veebilehe andmeil ühendab presidendi usu- ja naabruskonna alaste koostöösuhete nõukoda usu- ja kohaliku elu valdkonna juhte ja eksperte, kellelt oodatakse presidendi administratsioonile soovitusi, kuidas parendada partnerlussuhteid riigiga ja teenida seeläbi inimesi. Nõukoda esitab presidendile ettepanekuid poliitiliste otsuste kujundamiseks.

Lesbide, geide, biseksuaalide ja transsooliste religioosse arhiivi võrgustiku andmetel kasvas Satin üles katoliiklasena ja käis koguni kahel aastal preestriseminaris.

Enne Barbaraks hakkamist oli Satin abielus, tal oli kolm last ning ta teenis ohvitserina USA õhuväes. “Tal oli edukas äriline karjäär ühe suure rahvusvahelise ettevõtte avalike suhete juhina ning ta omas oma Rooma Katoliku Kiriku piiskopkonnas olulist positsiooni,” kinnitab religioosse arhiivi võrgustik. Satini enda sõnul oli ta enne oma naise-elu alustamist Minneapolise piiskopkonnas peapiiskopi nõukogu esimees.

Pärast Barbaraks hakkamist ühines Satin Kristuse Ühendkirikuga (United Church of Christ), teenides selle juhtkonnas esimese avalikult “transsoolise” inimesena ja osaledes aktiivselt protsessis, mille tulemusena kiitis kõnealune usuühendus 2003. aastal “transsoolisuse” heaks.

Oma tegevuses LGBT aktivistina on Satin keskendunud religiooni ja iganemise teemadele. 2008. aastal sai ta lesbide, geide, biseksuaalide ja transsooliste võrdsuse rahvuslikul kongressil autasu teenete eest eakate inimestega töötamisel. Satin on ka rahvusliku LGBTQ Task Force’i usuasjade asedirektor.

“Suurema osa oma elust varjasin ma oma tegelikku mina. Lõpuks tulin 60-aastasena kapist välja, otsustades, et mul tuleb tundma õppida seda isikut, kes tegelikult minu kehas on,” selgitas Satin BBC-le antud intervjuus, mis keskendus Satini abil rajatud LGBT-sõbralikule vanadekodule.

2015. aastal nimetas president Barack Obama ametisse esimese “transsoolise” Valge maja ametniku. Mõne nädala eest teatas aga Obama administratsioon koolidele üle riigi, et need peavad lubama meessoost õpilastel kasutada tüdrukute tualett-, riietus- ja duširuume või muidu jäävad ilma riikliku rahastuseta.

Allikas: LifeSiteNews.com