Eesti Inimõiguste Keskuse poolt reklaamitud ja hallatud rakendusega UNI-FORM õhutatakse ühiskonnas vaenu, puhutakse lõkkele madalaid pealekaebamiskirgi, rebitakse lahti kommunismiajast pärit haavad ning rikutakse kõike seda tehes tõenäoliselt ka seadust, räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Objektiivi raadiosaates.   

Oktoobri lõpus teatas sotsiaalministeeriumi kaudu ulatuslikku riiklikku rahastust saav Eesti Inimõiguste Keskus, et koostöös partneritega mitmetest Euroopa riikidest on loodud unikaalne internetileht ja mobiilirakendus UNI-FORM, mille kaudu õhutatakse inimesi esitama kaebusi seoses niinimetatud LGBTI-inimeste ehk seksuaalvähemuste vastu suunatud väidetavate "vaenukuritegude" ja "vaenukõnega".

Järvi ja Vooglaidi hinnangul annab Eesti Inimõiguste Keskuse soov kutsuda inimesi tagaselja kaaskodanike peale kaebusi esitama tunnistust diktatuurilisest vaimsusest.

"Eesti Inimõiguste Keskus rebib oma tegevusega lahti väga tõsised haavad. Kommunistliku Eesti ajalugu on täis juhtumeid, kus inimesed kaebavad teiste peale selleks, et mitte ise pealekaebamise objektiks osutuda ja võimude poolt vahele võetud saada. Selle rakenduse tagant paistab välja reaalselt küüditajatele ja nende kollaborantidele omane mentaliteet," räägib Varro Vooglaid.

Lisaks sellele analüüsitakse mobiilirakenduse juriidilist mõõdet ja SAPTK poolt Andmekaitse Inspektsioonile esitatud avaldust, mis juhtis tähelepanu, et pealekaebamisäpp UNI-FORM on vastuolus isikuandmete kaitse seaduses sätestatud nõuetega.

Käesoleval hooajal valmib Objektiivi raadiosaade meie enda video- ja raadiostuudios. Pereraadio eetris on saade üle nädala reedeti kell 19 ja kordusena laupäeval kell 14. Objektiivi raadiosaadet juhib ja toimetab Markus Järvi. Operaator on Oliver Pant.