Objektiivi raadiosaates arutlevad Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri Tallinna Ülikooli liberaalist politoloogi Tõnis Saartsi hiljuti avaldatud artikli teemadel, küsides, kas Ida-Euroopas on tõesti käivitunud mäss Lääne vastu või on olukorra seesugune kujutamine reaalsust moonutav.

Saates jäi kõlama seisukoht, et Saartsi poolt maalitud pilt maailmavaatelisest konfliktist Lääne- ja Ida-Euroopa vahel ei ole adekvaatne, kuna sama konflikt avaldub üha teravamalt ka Lääne-Euroopa riikides kohalikul tasandil ning et vasakliberaalse ja globalistliku positsiooni samastamine Läänega on ebaadekvaatne.

Ühtlasi juhtisid Vihuri ja Vooglaid tähelepanu Eesti ühiskonda juba pikka aega kimbutanud probleemile, et vaba riigi ideaali teostamine on tugevalt pärsitud hirmust Venemaa ees, mistõttu on poliitiline juhtkond, aga tegelikult ka suur osa rahvast valmis võtma omaks väljastpoolt peale surutava ideoloogia, lootes seeläbi pälvida suuremate ja tugevamate riikide sõjalise toetuse puhuks, kui seda peaks vaja minema.

Kuulake lähemalt saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.
Veiko Vihuri
Veiko Vihuri on EELK vaimulik ja teoloog ning Objektiivi kolumnist.