Markus Järvi ja Varro Vooglaid salvestamas "Objektiivi" raadiosaadet. Foto: SAPTK

 

Käesoleva hooaja viimases Objektiivi raadiosaates meenutavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi suvepuhkusele suunduvat poliitikahooaega ning tõstavad esile sündmusi, mille keskseks jooneks nii Eestis kui ka Euroopas on ideoloogiline ülesõitmine elementaarsetest loomuseaduslikest põhimõtetest ja neid kaitsvatest kodanikest.

Objektiivi raadiosaade heidab pilgu möödunud hooajale, meenutades teiste sündmuste hulgas Rail Balticu saagat, mille leppe ratifitseerimise eelnõu läbis käesoleval nädalal riigikogus esimese lugemise. Rail Baltic kuhjab endasse hulganisti sümptomeid, mis Eesti poliitikale on olnud omased vähemalt alates kooseluseaduse läbisurumisest: täielik lugupidamatus protestihäältest, arutelu vältimine ja argumenteerivate kriitikute ülbe sildistamine Venemaa käsilasteks.

Saates heidame pilgu ka eelmise aasta presidendimääramistele ja valitsuspoliitikale, mille lainetes on Keskerakond kaotanud kõik aastate vältel opositsioonis olles kujundatud positsioonid. Vaatleme ka kohtute õiguslikku aktivismi kui järjekordset võimalust, kuidas pahemliberaalne ideoloogiline teerull riigi aluseks olevatest põhimõtetest, nagu võimude lahususe printsiibist, üle sõidab.

Lõpuks teeme üleskutse kõikidele kodanikele, eelkõige aga usuühenduste juhtidele ja tavalistele kristlastele, kelle kohus on ühiskonnas õigluse eest võidelda ja mitte oma turvatsoonis püsida.

Objektiivi raadiosaate saatejuhi ja toimetajana tänan Pereraadio kollektiivi sõbraliku koostöö eest ning soovin kõikidele meie headele kuulajatele kaunist suvepuhkust! Loodame kohtuda juba järgmisel sügisel.

Suur tänu kuulamast ja kaasa mõtlemast!