Foto: Bigstockphoto

Eesti varude keskuse (EVK) laos seisab 42 miljonit ühikut koroona kõrgajal kallite hindadega ostetud isikukaitsevahendeid, millega ei ole eriti midagi peale hakata, vahendab ERR.

Riigi tegevusvarudesse soetati mainitud isikukaitsevahendid 2020. ja 2021. aastal koroonapandeemia kõrgajal, kui neid tooteid vajati kogu maailmas ja hind tõusis kõrgeks. 

"Kui EVK 2021. aasta lõpus varu haldamise üle võttis, moodustas 2022. aastal aeguv kaup ligi kümnendiku kõigist toodetest ja 2023. aastal aegub veel ligikaudu 40 protsenti," sõnas EVK juhatuse esimees Ando Leppiman

Laos olevate kaubagruppide turule laskmine lao seisu uuendamiseks on aga keeruline, sest laoseis on koostatud pandeemia kõrghetke silmas pidades ja seetõttu on esemeid tavatarbimisega võrreldes sadu kordi rohkem.

Leppimani sõnul tahetakse edaspidi muuta süsteem selliseks, et puutumatu laotagavara on edaspidi tulevikus tarnijate juures, kes laovaru hoidmise ja uuendamise eest saavad riigilt tasu. "Niiviisi kindlustame varu pideva uuenemise ja tugevdame juba sissetöötatud ning hästi toimivaid tarneahelaid." nentis Leppiman. 

Toimetas René Allik