Ungari peaminister Victor Orbán kõnet pidamas Foto: iccphungary.com

Ebaseadusliku sisserände tõttu on Euroopasse elama asunud massiliselt radikaalseid islamiste. Kui nimetatud hädaolukorraga kiiremas korras midagi ette ei võeta, võib see oluliselt muuta kontinendi religioosset ja kultuurilist ülesehitust, tunnistas Ungari peaminister Viktor Orbán kristlaste tagakiusamise vastasel nõupidamisel Budapestis.

Radikaalsesse islamismi tõsisemalt suhtuma kutsus Ungari peaminister Viktor Orbán 26.–28. novembrini Budapestis teist korda toimuval Kristlaste Tagakiusamise Rahvusvahelisel Nõupidamisel.

Oma kõnes rääkis Orbán ajaloost kui tuhat ükssada aastat tagasi jõudsid Karpaatidest tänase Ungari aladele esimesed ungari suguharud. Ungarlased ei olnud sugugi esimesed, kuid kõik teised on tänaseks kadunud, vahendab peaministri sõnu About Hungary.

“Meie ellujäämise võtmetähtsusega hetk oli, kui meie rahvas võttis vastu kristluse,” rääkis Orbán. “Samamoodi saab Euroopa ennast päästa ainult siis, kui pöördub tagasi kristliku identiteedi juurde.”

Kirjeldades Ungari tuhandeaastast ajalugu, rääkis Orbán, kuidas aeg-ajalt on riik kristlusest kõrvale kaldunud, kuid alati leidnud tee tagasi. “Selle näiteks on meie tänane põhiseadus,” tõi valitsusjuht näite.

“Ungari peab kaitsma tagakiusatud kristlasi,” väitis Orbán, küsides sinna juurde, et kas riigi, kus elab ainult 0,2 protsenti maailma inimestest, toetus on midagi väärt? “Kindlameelsus sünnitab julgust ja heal eeskujul on kaugeleulatuvad mõjud. Õiged teod võivad vabastada vaimselt halvatud ja anda tagasi lootuse,” kinnitas Ungari peaminister.

“Kuid tänases Euroopas ei julge Lääne-Euroopa kristlikud poliitikud oma veendumusi kaitsta, kuna nad on meedia pideva rünnaku all ja on sunnitud pidama mitte kunagi lõppevaid koalitsioonipoliitika läbirääkimisi,” andis Orbán hinnangu vana Euroopa tänasele poliitilisele olukorrale.

Orbáni sõnul asub Ungari moslemite invasioonikoridoris ja peab ennast kaitsma. “Ungari poliitika aluseks on põhimõte, et meil on õigus kaitsta oma kultuuri ja eluviise. Meil on õigus nii teha,” lõpetas Orbán oma kõne.

Konverentsile saatis oma läkituse ka Ameerika Ühendriikide president Donald Trump, mille luges ette tema nõunik Joe Grogan.

Toimetas Karol Kallas