Ungari peaminister Viktor Orbán Bulgaaria piiritara taustal, mis tõkestab tulekut Türgist. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán hoiatas, et plaanid denatsionaliseerida piirivalve ja allutada see Brüsselile oleks tõsine oht nii Ungarile kui kogu Euroopale.

Orbán rõhutas, et Euroopa Parlamendi otsus Ungarit nn väärtuste pärast hurjutada on väga väike asi värske seaduseelnõu kõrval, mis annaks riigipiiride kaitse ja varjupaigapoliitika Euroopa Komisjoni meelevalla alla, vahendab Breitbart.

Kõnealust seaduseelnõu esitles oma kõnes "olukorrast liidus" Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, kes kuulutas, et antud küsimuses on vajalik "kestev solidaarsus – täna ja igavesti."

Nagu väitis läinud kolmapäeval Saksa kantsler Angela Merkel, oleks illegaalse sisserände peatamiseks oluline, "et [Euroopa Liidu] välispiiriga riigid annaksid [keskvõimule] üle osa oma riiklikest kohustustest."

"Nad tahavad meilt värava võtmed ära võtta," kommenteeris Orbán, kes selgitas ungarlastele rahvusringhäälingu vahendusel, et rahva järgmine lahing tuleb selle üle, "kes kaitseb Ungari piire."

"Sest kuna nad ei suutnud veenda Ungarit migrante sisse laskma, on plaan nüüd selline, et nad võtavad meilt ära õiguse piire kaitsta.

Nad ei taha midagi vähemat, kui et saata oma palgasõdurit Brüsselist vahetama välja meie ungarlasi, kes piiri kaitsevad ning töötavad seal politseinike ja sõduritena, ja kellele kodumaa on tähtis.

Ärgu olgu meil mingeid illusioone… nad lasevad migrandid sisse," hoiatas Orbán ja tõdes, et Euroopa Liidu juhtkond tahab purustada vastupanu Ungaris.

Mõned vaatlejad on juba mõnda aega adunud Brüsseli piirivalveüksustes Euroopa Liidu armee alget.

Samal ajal on Ungari koos Austraalia ja Ameerika Ühendriikidega otsustanud eemalduda ÜRO globaalsest migratsioonileppest, mis peaks jõustuma käesoleva aasta detsembris.

Ungari välisministri Péter Szijjártó hinnangul ajendaks pakt "miljoneid rännutee jalge alla võtma."

Orbán: inimõiguste printsiibist ei tulene rahvusliku enesetapu kohustust