Protestija 25. aprillil Berliinis juutide kaitsmist ja islamiseerimise lõpetamist nõudmas. Foto: Scanpix

Keset Lääne-Euroopas pead tõstvat antisemitismi on peaminister Viktor Orbán selgitanud Maailma Juudikongressile (WJC), et Ungari kaitsmine George Sorose avatud piiride agenda eest tagab ka tulevikus pelgupaiga kohalikule juudi kogukonnale.

Orbáni sõnad kõlasid vastusena WJC esimehe Ronald S. Lauderi kriitikale Ungari sammude aadressil takistamaks massiimmigratsiooni propageerivate valitsusväliste organisatsioonide tegevust riigis, kirjutab Breitbart.

Ungari peaminister rõhutas, et nii Soros ise kui tema Avatud Ühiskonna Fond "kannavad vastutust antisemitismi kasvu eest Euroopas."

Soros ja tema poolt rahastatud valitsusvälised organisatsioonid on asustanud Euroopa miljonite migrantidega, kellest paljude "poliitilised ja religioossed vaated on oluliselt tõstnud ebakindluse tunnet juudi kogukondades," ütles Ungari liider läinud reedel.

"Meie poliitika on moraalselt ja teoreetiliselt põhjendatud ning selle kandev idee seisneb juutide ja kristlaste kooseksisteerimises, millesse me jätkuvalt ja veendunult usume," ütles Orbán.

Austria asekantsler: Soros aitas meile migrante tuua