Orlando homobaaris veresauna korraldanud Omar Mateen oli mitmete allikate kinnitusel ise homoseksuaal.

Orlando homoklubis veresauna korraldanud Omar Mateeni homoseksuaalist seksipartneri sõnul ei olnud massimõrv tingitud homode vihkamisest, vaid kättemaksuakt HIVi nakatumise eest.

Omar Mateeni väidetav seksipartner, kes ei soostunud oma isikut paljastama ja palus end nimetada Migueliks, ütles Ameerika hispaaniakeelsele telekanalile Univision antud eksklusiivintervjuus, et ta kohtus Orlando klubis poolsada inimest tapnud Omariga homoseksuaalidele mõeldud kohtinguäpi Grindr kaudu.

Mehe sõnul kohtus ta Mateeniga mõned kuud väldanud suhte jooksul vaid seksuaalse läbikäimise eesmärgil ühes Orlandos asuvas hotellis ligikaudu 15–20 korda. Viimane kohtumine leidis aset eelmise aasta detsembris. Tema hinnangul ei olnud Mateen loomult vägivaldne inimene ning ta kinnitas, et ka Mateeni teine naine teadis, et tema mees külastas sageli geiklubisid ja et nende abielu oli kõigest suitsukate.

Migueli sõnul oli ta Mateeni tulistamisest kuuldes šokeeritud ja nuttis pikalt. "Aga põhjus, mis sunnib mind tõtt välja rääkima, on see, et ta ei teinud seda terrorismi pärast. Minu arvates maksis ta kätte," ütles Mateeni endine homopartner ja selgitas, et ööklubis Pulse oli hetki, mis panid Mateeni end väga halvasti tundma ja tõukasid teda kättemaksule.

Eriliselt oli ennekõike latiinosid ihalenud Mateen ärritatud pärast üht seksuaalvahekorda kahe Puerto Ricost pärit mehega, kellest üks tunnistas hiljem, et on nakatanud HIVi. Mateen olevat küll teinud HIV-testi, mis andnud negatiivse tulemuse, kuid samas võib nakatumisel olla 4–5 kuuline peiteaeg.

Väidetavalt FBI poolt juba kolmel korral ülekuulatud Migueli sõnul olevat Mateen kinnitanud talle otsesõnu, et kavatseb kättemaksu. Mees ütles, et küsimusele, mida ta kavatseb ette võtte, vastas Mateen: "Ma panen nad selle eest maksma, mida nad mulle tegid."

USA ametivõimude andmeil hukkus 12. juunil aset leidnud tulistamises Orlando homoklubis 49 inimest. Kolm tundi pärast rünnaku algust hukkus politsei haarangu käigus ka 29-aastane afgaani päritolu Mateen ise. Terrorirühmitis ISIS teatas pärast massimõrva, et Mateen tegutses "kalifaadi sõdurina Ameerikas", olgugi et puuduvad tõendid mehe seotuse kohta nimetatud organisatsiooniga.

Avalikkuses on Mateeni rünnaku peamiste motiividena rõhutatud just tema islami tausta ning ka väidetavat homofoobiat.

Allikas: The Telegraph