Orlando homobaaris veresauna korraldanud Omar Mateen oli mitmete allikate kinnitusel ise homoseksuaal.

Mitmete allikate kinnitusel oli moslemist tulistaja, kes mõrvas pühapäeva hommikul Orlando homoklubis kümneid inimesi, ise homoseksuaal, vahendab portaal LifeSiteNews.com.

Nende hulgas, kes kinnitavad, et Omar Mateen oli tõepoolest homoseksuaal, on nii tema endine abikaasa kui ka kunagine klassivend, kelle sõnul käidi koos homobaarides.

Tulistaja eksabikaasa sõnul olevat FBI palunud seda infot mitte avalikkuse ette tuua.

29-aastane Mateen mõrvas pühapäeva hommikul 49 inimest ja vigastas veel 53 homoklubi Pulse külastajat, enne kui hukkus tulevahetuses politseinikega.

Kuid nagu nüüd ilmneb, ei olnud see talle kaugeltki esimene homoklubi külastus. Vastupidi, viimase kolme aasta jooksul oli ta klubis käinud vähemalt tosinal korral.

Mateeni eksabikaasa Sitora Yusufiy kahtlustas juba ammu, et nüüdseks USA ajaloo ohvriterohkema tulistamise toime pannud mees oli homoseksuaal, kinnitas Yusufiy kihlatu Marco Dias Brasiilia kanalile SBT.

"FBI palus tal seda infot mitte USA meediale avaldada," ütles Dias.

Sellist hinnangut kinnitas ka Matteni kunagine kursusekaaslane politseiakadeemia päevilt, kes kinnitas ajalehele Palm Beach Post, et tema ja mitmed teised kursusevennad käisid koos Mateeniga mitmetes homobaarides ning et Mateeni homoseksuaalne kalduvus oli juba toona tuntav. Seda aimdust kinnitas tõsiasi, et hiljem kutsus Mateen kursusevenna kohtingule.

Samuti kasutas Mateen homoseksuaalide tutvumiseks mõeldud rakendust Jack'd.

Väidetavalt külastas Mateen klubi Pulse sedavõrd tihti, et ta oli seal nägupidi tuntud.

Üks baari kundedest, Ty Smith, lükkas ümber väited, nagu oleks Mateen otsustanud korraldada Pulse'is rünnakud seetõttu, et nägi kaht meest suudlemas. "Jama… täielik jama," oli tema hinnang sellistele juttudele.

Seksuaaltervise edendamise loosungi all homoseksuaalsete suhete normaliseerimise ja propageerimise poolest tuntud Planned Parenthood on juba jõudnud väita, et kõnealune tulistamine, mis kujutas endast üht USA ajaloo kõige ohvriterohkematest terroriaktidest, oli põhjustatud "mürgitavast maskuliinsusest" ja "imperialistlikust homofoobiast."