Tallinna vanalinnas veinirestoranis Dominic kohtusid presidendikandidaadiks pürgijad riigikogu esimees Eiki Nestor ja Siim Kallas, kes rääkisid presidendivalimistest. Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Kommenteerides esmaspäeval riigikogus toimunud presidendivalimiste esimese hääletusvooru tulemusi, leiavad mõned poliitikud, et viis Reformierakonna saadikut ei pidanud kinni poliitilisest kokkuleppest ega toetanud sotsiaaldemokraat Eiki Nestorit soovist nurjata Siim Kallase kandideerimise valimiskogus, et suurendada Marina Kaljuranna šanssi.

Näiteks nii Sven Mikser (SDE) kui Martin Helme (EKRE) on osutanud võimalusele, et Nestori poolt hääletamata jätmisega loodavad viis Reformierakonna saadikut sellele, et riigikogu teises hääletusvoorus loobuvad sotsid kättemaksuks Siim Kallast toetamast ning see parandab Marina Kaljuranna positsiooni valimiskogus.

"Need reformikad, kes ei taha, et Kallas saaks, toetasid Jõksi, et sotsid homme alt ära hüppaks, diil luhtuks ja saaks tuua välja Kaljuranna?" kirjutas EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme Facebookis.

Esimeses hääletusvoorus anti Eiki Nestori poolt anti 40, Mailis Repsi poolt 26 ja Allar Jõksi poolt 25 häält. Märgistuseta sedeleid oli kaheksa, neist kuus kuulusid Martin Helme ütlust mööda EKRE saadikutele, kes loodavad valimiskogus üles seada oma erakonna esimehe Mart Helme.

Graafika: Nõmme TV
Graafika: Nõmme TV