Foto: Scanpix

Vaatamata sellele, et pandeemia on sisuliselt möödanik, tahavad mõned Saksa poliitikud maskikohustuse jätkumist, põhjuseks gripi- ja teiste hingamisteede viiruste laine, vahendab Die Welt.

Vaevalt on hakatud Saksamaal pandeemiat minevikuks pidama ja nii Baieris kui ka Saksimaal on maskikohustus avalikus transpordis ära kaotatud, siiski soovivad poliitikud mõnes liidumaas jätkuvat maskikandmise kohustust. 

Maskikohustuse soovijate argumentatsioonis on toimunud ohtlik paradigma muutus, osutab meediaportaal. Nüüd ei räägita enam sellest, et ennast tuleks koroona eest kaitsta, vaid üleüldse hingamisteede viirustest. 

Nordrhein-Westfaleni liidumaa tervishoiuminister Karl-Josef Laumann sõnas näiteks meediakanalile ARD, et „loomulikult" sõltub maskikohustus õiguslikult ainult koroona-nakkuskaitseseadusest, küll aga aitavat mask ka gripilaine vastu, mis koormab haiglaid rohkem kui koroonaviirus. Ta näeb maskikohustuses „pragmaatilist" lähenemist. 

Praegu on koroonaviirusega patsiente Saksa intensiivravipalatites umbes 5 protsenti seal olevate patsientide üldarvust. Põhjus, miks haiglad on seadnud taas piirangud operatsioonidele, on personalipuudus ja gripilaine.

Süddeutsche Zeitung" kirjutab, et seetõttu tuleks maskikohustus kehtestada mitte koroonaga seotud nakkuskaitseseaduse alusel, vaid tavalise kehtiva õiguse alusel ja selle nimel peaksid tervishoiuministrid ka tegutsema. 

Toimetas René Allik