Paavst Franciscus kutsus kristlasi üles palvetama nende tagakiusatud õdede ja vendade eest. Foto: Youtube'i kuvatõmmis

Paavst Franciscus kutsus pühapäeval kristlasi üles palvetama nende tagakiusatud vendade ja õdede eest, tuletades kuulajatele meelde, et paljud kannatavad tagakiusamise all, vahendab Breitbart London.

Oma igapühapäevases jutluses meenutas paavst Franciscus laupäevast ÜRO maailmapäeva religioonil või uskumusel põhinevate vägivallategude ohvrite mälestamiseks.

"Palvetagem nende eest, meie vendade ja õdede eest, ning toetagem oma palvete ja solidaarsusega ühtlasi neid, ning neid on palju, keda tänapäeval kiusatakse nende usu ja religiooni pärast taga. Neid on palju," ütles paavst.

Alates tema ametisse valimisest 2013. aastal on paavst Franciscus sageli kommenteerinud kristlaste tagakiusamist, rõhutades, et "kirikul on praegu rohkem märtreid kui esimeste sajandite vältel".

Varasemalt sel aastal ütles paavst Franciscus, et autentne kristlik tunnistus tekitab ilmalikult meelestatutes sageli raevu ja vihkamist, mis seletab kristlaste ohjeldamatut tagakiusamist praeguses maailmas.

Reflekteerides Matteuse evangeeliumi kirjakoha üle "õndsad on need, keda õiguse pärast taga kiusatakse, sest nende päralt on taevariik", ütles paavst, et kristlike vooruste praktiseerimine nõelab jumalatuid südamesse, vallandades vaenulikkuse ja vägivalla.

Ilmalikud "saavad vaesust või vagurust või puhtust ainult tagasi lükata ning kuulutada evangeeliumil põhineva elu ekslikuks ja probleemiks ning seega millekski, mida vaenata," ütles ta, mistõttu on kristlased maailma silmis "idealistid või fanaatikud".

"Kristlik tunnistus, mis teeb nii palju head nii paljudele inimestele, kes seda järgivad, ärritab neid, kellel on ilmalik mentaliteet. Nad tajuvad seda etteheitena", lisas ta.

"On kummaline ja jahmatav näha, kuidas vaenulikkus kasvab märtrite tagakiusamisel raevuks," ütles paavst. "Vaadake vaid viimase sajandi tagakiusamisi Euroopa diktatuuride poolt, mis tekitavad raevu kristlaste vastu, kristliku tunnistuse vastu ja kristlaste kangelaslikkuse vastu."

Aga kogu selle ägeda tagakiusamise keskmes on kristlased võimelised rõõmustama, kuigi maailm on nad tagasi lükanud, kuna nad on "leidnud midagi, mis on väärtuslikum kui kogu maailm," jätkas ta.

"On valus meelde tuletada, et praegusel hetkel on palju kristlasi, kes kannatavad maailma erinevates paikades tagakiusamise all ning me peame lootma ja palvetama, et nende katsumustele tuleb võimalikult kiiresti lõpp," ütles paavst.

"Neid on nii palju; tänapäeva märtreid on rohkem kui oli märtreid esimestel sajanditel", lisas ta. "Need kristlased on Kristuse ihu, mis on Kirik, veritsevad liikmed."

Toimetas Martin Vaher