Paavst nõuab õiglast ja vajalikku karmust laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumistega tegemisel, ütleb isa Lombardi

Paavst Franciscus väljendas selgelt, et raskete juhtumitega, mis puudutavad alaealiste kuritarvitamist vaimulike poolt, tuleb tegeleda karmilt ja viivitamata. Ning lisaks selle "koos täieliku vastutuse võtmisega Püha Tooli institutsioonide poolt."

Seda vastavalt Püha Tooli pressibüroo juhataja isa Frederico Lombardi poolt edastatud teavitusele, et endine nuntsius, kelle suhtes on algatatud kriminaalmenetlus alaealiste kuritarvitamise tõttu, on paigutatud koduaresti.

Teisipäeva õhtul andis isa Lombardi ajakirjandusele teada, et Vatikani esimese astme kohtu süüdistaja kehtestas endisele peapiiskopile Jozef Wesolowskile piirangud "seoses tõsiste faktide ilmnemisega alaealiste kuritarvitamise juhtumites Dominikaani Vabariigis", kus ta oli nuntsiusena teeninud.

Isa Lombardi teatas, et "süüdistuste tõsisus" ajendas uurimisorganeid vastavat käsku väljastama. Kuid endise peapiiskopi tõendatud tervisliku seisundi tõttu on ta määratud koduaresti Vatikani Linnriigi piires.

Wesolowski taandati ilmiku seisusesse eelmise aasta juunis Usudoktriini Kongregatsiooni poolt läbi viidud kanoonilisel kohtuprotsessil, kus ta mõisteti süüdi laste seksuaalses väärkohtlemises.

Pressibüroo juhataja kinnitab, et Vatikani Linnriigi kohtuorganite poolt astutud sammud on vastavuses paavsti poolt väljendatud sooviga, et selliste tõsiste ja tundlike juhtumitega tegeldaks viivitamatult, õiglase ja vajaliku karmusega ning koos täieliku vastutuse võtmisega Püha Tooli institutsioonide poolt.

Uudist saate kuulata siit.

Allikas: radiovaticana.va