Protesteerija USA Maine'i osariigis. Foto: Scanpix

Tervishoiutöötajad hakkasid Ameerikas Maine'i osariigis vastu pealesunnitud vaktsineerimisele, vahendab LifeSiteNews.

Maine'i osariigis esitasid 2000 tervishoiutöötajat hagi täieliku vaktsineerimise kohustuse vastu ja taotlesid kohtult ka esialgset õiguskaitset. Hagis seisab, et "kõik hagejad otsivad selle hagiga võimalust jätkata oma tööd, mida nad on terve oma elu teinud ja kasutada selleks kaitsemeetmeid, mis on neid superkangelastena viimased 18 kuud kaitsnud."

Maine'i kuberneri administratsioon teatas eelmisel nädalal, et kõik osariigi tervishoiutöötajad peavad 1. oktoobriks olema vaktsineeritud. "Vaktsineerimine on parim vahend, mis meil elude kaitseks on," ütles kuberner Janet T. Mill, jätkates: "Selle nõudega kaitseme me tervishoiutöötajaid, nende patsiente, sealhulgas kõige haavatavamaid, ja ühtlasi ka meie meditsiiniabi suutlikkust." Vaktsineerimiskohustus laieneb ka kiirabitöötajatele ja hambaarstidele.

Kohus saatis kubernerile kirja argumentide esitamiseks, nentides ühtlasi, et COVID-vaktsiinile antud hädaolukorra eriluba ei saa olla aluseks kohustuslikule vaktsineerimisele ja  föderaalne Hädaolukorras ravimi autoriseerimise seadus sätestab igale inimesele võimaluse vaktsineerimisega nõustuda või sellest keelduda.

Vastavalt Föderaalse Ravimiameti ravimilehele on vaktsineerimine vabatahtlik. Seal on sätestatud: "Mis juhtub, kui ma ei soovi saada vaktsiini? Vastavalt ravimi eriloale on sinu valik, kas saada vaktsiin või mitte. Kui sa otsustad, et ei soovi vaktsiini, siis see ei muuda sulle osutatavat tavapärast meditsiinilist abi."

"Maine'i osariigi nõue, et tervishoiutöötajad peavad olema COVID-19 vastu vaktsineeritud, põhineb terviseekspertide otsusel, et see on vajalik COVID-19 viiruse peatamiseks tervishoiuasutustes ja Maine'i tervishoiusüsteemi kaitseks," tõdes Maine'i osariigi peaprokurör Aaron Frey vastuseks hagile:

Frey lisas, et "me kaitseme jõuliselt neid nõudeid selle hagi vastu ja me oleme veendunud, et meid toetatakse." Frey viitas ka Ülemkohtu pretsedendile vaktsineerimiskohustuse osas.

Praeguseks on teada, et kohus ei seadnud hagis soovitud esialgset õiguskaitset.

Toimetas René Allik