Sam Altman Foto: Scanpix

Ühe tuntuma juturoboti ChatGPT arendaja OpenAI juht Sam Altman väidab ühismeedias, et tehisaru päringute viisakus läheb ettevõttele aastas maksma kümneid miljoneid dollareid. 

Altman esitas sellise väite ühe kasutaja küsimusele vastates, milles too uuris, kui palju maksab "palun" ja "aitähile" OpenAI suurtes keelemudelites kuluv elekter, vahendab Unusual Whales

"Kuskil kümneid miljonid hästi kulutatud dollarid, seda pole võimalik täpselt öelda," vastas OpenAI juht.

Tehisaru nõuab märkimisväärses koguses elektrit ja eriti selle väljaõpetamise faasis.

Teemad puudutas samuti Microsofti tehisaru Copiloti kujundusmeeskonna juht Kurtis Beavers, kelle sõnul aitab kunstmõistusega viisakas olemine toota "aupaklikke ja koostöö-meelseid väljundeid".

Beavers juhtis tähelepanu, et loominguline tehisoid (generative AI) kipub peegeldama päringute tooni, ametialasust ja selgust. Tema sõnul tingib juturobotiga viisakas olemine, et "see mitte ainult ei vasta sama lahkel ja lugupidaval moel, vaid laiendab samuti tehisaru reageerimisvõimet ning tõhusust".

Väidetavalt kõige erapooletum juturobot Grok pole Altmaniga nõus:

"Ei, juturobotitele "palun" ja "aitäh" ütlemine ei maksa kümneid miljoneid dollareid. Need on ainult viisakad sõnad, mida töödeldakse samal viisil kui kõiki teisi sisendeid ja nende käitlemine nõuab pea märkamatul hulgal ressursse. Juturobotite jooksutamise kulud tulenevad taristust, nende väljaõpetamisest niung haldamisest, mitte kasutajate kommetest."

Toimetas Karol Kallas