Patriarh Kirill allkirjastas hiljuti petitsiooni, millega taotletakse sündimata laste tapmise keelustamist Venemaal.
Patriarh kirjutas petitsioonile oma allkirja Belusovo külas asuvas Püha Peaingel Miikaeli kirikus, kus kohtus teenistuse järgselt elupooldava liikumise esindajatega, vahendab Interfax.
"Meie, Vene Föderatsiooni kodanikud, pooldame praegu meie riigis eksisteeriva abordipraktika lõpetamist, kuna see kujutab endast laste tapmist enne sündi, ning muudatuste tegemist õigussüsteemis tunnustamaks iga eostatud lapse staatust inimolendina, kelle elu, tervis ja heaolu tuleb seadustega kaitsta," öeldakse petitsioonis, mille tekst kooskõlastati eelnevalt Moskva Patriarhaadi komisjoniga Perekonna, Emaduse ja Laste Kaitseks.
Petitsiooni autorid pooldavad nii kirurgiliste kui ka medikamentoossete abortide keelustamist ning on vastu ka abortiivse toimega kontratseptiivide ja inimembrüote hukkumist kätkevate reproduktiivsete tehnoloogiate kasutamisele, mis alandavad nende sõnul inimväärikust ja toovad kaasa varajases arengustaadiumis laste elu hävitamise.
Petitsiooni eestvedajad soovitavad riigil toetada rasedaid naisi ja lastega perekondi vähemalt elatusmiinimumiga määratletud summa ulatuses.
Patriarh Kirill tänas kohtumisest osavõtnuid nende töö eest ja andis neile oma õnnistuse.
Vaatlejate sõnul saab olema huvitav näha, kuidas reageerib Moskva Patriarhaadi toetuse saanud initsiatiivile Venemaa riigivõim eesotsas president Vladimir Putiniga, kelle erakordselt kõrge toetus rahva seas peaks võimaldama ka ebapopulaarsete sammude astumist.
Venemaal seadustati sündimata laste tapmine nõukogude võimu poolt 1920. aastal ning sellest ajast saati on riigis tehtud kaugelt rohkem kui sada miljoni aborti. Kuigi võrreldes nõukogude ajaga (nt 1965. aastal tehti koguni 5,5 miljonit aborti) on abortide arv oluliselt langenud, lõpetatakse ka praegu Venemaal igal aastal abordi teel ligikaudu miljoni lapse elu.
2011. aastal vastu võetud seaduse kohaselt võib Venemaal sarnaselt Eestiga teha aborti ükskõik millisel põhjusel kuni 12. rasedusnädalani ning kvalifitseeritud põhjustel (kui rasedus on saanud alguse vägistamisest või kui abordiks on meditsiiniline näidustus) 22. rasedusnädalani.
Venemaal elab ca 146,6 miljonit inimest. 2015. aastal oli riigis sündivus 1,77 last naise kohta, mis on Ida-Euroopa regioonis üks kõrgemaid, ent siiski märkimisväärselt vähem kui rahvastiku taastootmiseks vajalik tase 2,1.