Venemaa president Vladimir Putin (paremal) õnnitleb patriarh Kirilli tema 70. sünnipäeva puhuks peetud kontserdil sel teisipäeval Kristus Lunastaja katedraalis Moskvas. Foto: Mihhail Klimentjev, TASS/Scanpix

Läänemaailmas juurutatavad homoseksuaalsust ja “soovoolavust” toetavad diskrimineerimisvastased seadused on vastuolus inimese moraalse loomusega, rõhutas Vene õigeusu kiriku juht patriarh Kirill eksklusiivses intervjuus uudisteagentuurile RT.

Patriarhi sõnutsi on samasooliste “abielu” propageerivad ja transsoolisuse-agendat toetavad seadused pretsedenditud ja ebaloomulikud, vahendab LifeSiteNews.

“Esmakordselt inimajaloos on läänemaailmas tegemist olukorraga, kus seadusandlus läheb otseselt vastuollu inimeste moraalse loomusega,” ütles Kirill.

“Mis on hea ja mis on kuri?” küsis ta retooriliselt, väljendades sügavat muret selle pärast, kuidas hea ja kuri püütakse peapeale pöörata. “Kirik ei saa seda iial heaks kiita. Meie ütleme, et kirik ei saa ega tohi iial ümber defineerida kurjust, pattu ja õigsust.”

Kui me peame “seda, mis on kuri, kiituse ja aplausi vääriliseks, siis kehtivad meie suhtes prohveti sõnad: “Häda neile, kes hüüavad kurja heaks ja head kurjaks, kes teevad pimeduse valguseks ja valguse pimeduseks…” (Jesaja 5:20).”

Ta selgitas, et meie ühise moraaliseaduse on loonud Jumal ning see on aluseks kõigile headele seadustele. “Seadusandlus defineerib moraalsed väärtused õiguslikus keeles, öeldes meile, mis on hea ja mis on halb. Me teame, et varastamine on halb ja inimeste aitamine on hea, ning seadused defineerivad, mis on vargus ning milline on kohane karistus selle eest.”

Kuid nüüd võetakse vastu seadusi, mis on inimloomusega vastuolus ja eiravad seda, jätkas Kirill. “Nüüd, esimest korda inimajaloos, lubab [ja tõstab esile] asju, mis ei lähe kokku meie moraalse loomusega … [ja] on selle vastu.”

Kirill kõrvutas nn LGBT-seadusi Lõuna-Aafrika apartheidi ja Natsi-Saksamaa antisemiitlike seadustega ning toonitas, et sisimas teavad inimesed, et sellised seadused on valed. “Nad teadsid, et see polnud õige, et see oli kunstlik, et see oli osa mingisugusest ideoloogiast ning vastuolus nende moraalse loomusega.”

Kuigi kedagi ei tohiks seksuaalsuse alusel “diskrimineerida või karistada”, on patriarhi sõnutsi ikkagi ülimalt oluline, et homoseksuaalsust ühiskondlikult heaks ei kiidetaks.

“Mitte mingil tingimusel ei tohi seda aktsepteerida kui ühiskondlikku normi, täpselt samuti nagu see on ühiskondlik norm – tulenevalt meie moraalsest loomusest – et abielu on mehe ja naise vahel, kes loovad perekonna ja saavad lapsi,” ütles Kirill ja hoiatas läänemaailma karmilt samasooliste “abielu” ja “soovoolavuse”-ideoloogia eest, mis hävitab inimkonna.

“See uus trend kujutab endast olulist ohtu inimkonna eksistentsile,” ütles Kirill ning lisas, et kiriku ülesanne on olla rahva südametunnistus, isegi, kui valitsusjuhid tegelevad aktiivselt kiriku vaigistamisega.

“Kirik peab seda asja puudutama ja ütlema, et see on halb, aga me oleme näinud, kuidas võimud mõnedes maades üritavad vaimulikke vaikima sundida,” ütles patriarh. Ja osutas siin peituvale irooniale: “Riikides, mis väidavad end austavad sõnavabadust, võidakse sind oma arvamuse väljendamise eest karistada.”