Major Rachel Jones Foto: US Army/Sarah Patterson

USA on oma enesehävituslikul teel jõudnud punkti, kus Venemaa või Hiina ei peakski Ameerikast vabanemiseks enam sõtta minema. Ühendriikide ärklemisideoloogiast nakatunud relvajõud, ülikoolid, meedia ja meelelahutusmaailm on selle töö teinud ära nende rivaalide eest, kirjutab majandusteadlane ja endine USA aserahandusminister Paul Craig Roberts.

Hoolimata Pentagoni lakkamatust sõjakast agitatsioonist Iraani, Hiina ja Venemaa suunal vaevlevad Ühendriikide relvajõud jätkuvalt kaadripõua käes. Probleemi aluspõhjusi aga otsitakse valedest kohtadest.

Küll olevat sõdurite defitsiidis süüdi Ameerika tööturg, mis pakub väidetavalt liiga palju alternatiivseid teenimisvõimalusi. Siis nähakse süüdlast ameeriklaste kesises füüsilises vormis, mis tähendab, et üksnes 25% meestest on võimelised vastama relvajõudude niigi pidevalt langevatele jõu- ja koormustestide miinimumnõuetele. Kuid koer ei ole maetud sinna.  

USA armee värbamiskampaaniate ebaõnnestumise tegelik põhjus peitub värbamissõnumis eneses. Üleskutses, mis on suunatud valgetele heteroseksuaalsetele meestele – eeskätt aga noormeestele "rassistlikust" lõunast, kes on alati moodustanud USA relvajõudude selgroo. Värbamiskutse ise kõlab tänapäeval aga umbes sedasi: 

Liitu sõjaväega ja ole valmis laskma ennast süsteemselt diskrimineerida. Ole valmis võtma osa indoktrineerimiskursustest, kus sulle sisendatakse, et sa oled rassist, naistevihkaja, homofoob, transfoob. Edutamisele ei maksa sul seetõttu loota. Sellest võid vaid unistada – USA sõjaväes olevat juba niigi liiga palju valgeid ohvitsere. 

Uue armee ohvitserid on nüüd valdavalt mustanahalised, feministid, homoseksuaalid ja transsoolised friigid, keda on õpetatud süsteemiselt vihkama heteroseksuaalseid valgeid mehi kui tigedaid ja vägivaldseid ekspluateerijaid, kelle peale on igati sobilik oma viha välja valada.  

Seetõttu teid rusutakse psühholoogiliselt ja tehakse ebakindlaks. Mida aeg edasi, seda enam näevad USA relvajõud just teis ja teiesugustes tsiviilelanikes oma vaenlasi. 

Kõik ülaltoodu ei ole muinasjutt, vaid reaalsus. Kodanikualgatuse organisatsioon Judicial Watch sai nimelt kätte 478 lehekülge õppematerjale, milles paljastati tehnikad, mida USA õhujõud kasutasid valgete meessoost heteroseksuaalide identiteedi õõnestamiseks ja nende usalduse hävitamiseks. 

Mida selle kõige peale kosta? On selge, et USA on oma enesehävituslikul teel jõudnud tänaseks väga kaugele. Täpsemalt punkti, kus Venemaa või Hiina ei peakski Ameerikast vabanemiseks enam sõtta minema. Ühendriikide ärklemisideoloogiast nakatunud relvajõud, ülikoolid, meedia ja meelelahutusmaailm on selle töö teinud ära meie rivaalide eest.