Ühendkuningriigi peaminister David Cameron lubas kasutada tema valitsuse poolt hiljuti läbi surutud nn homoabielu seadust, et levitada nn homoõigusi üle terve maailma.

Vöörustades Downing Streeti palees enam kui 150 homolobi liiget, ütles Cameron, et üheskoos on loodud "eeskuju selle kohta, kuidas võtta õigel ajal vastu häid seadusi." Ta lisas, et "paljud teised riigid saavad tahtma seda seadust kopeerida."

"Ma kavatsen teha sellest seadusest ekspordiartikli," naljatas Cameron. "Ma usun, et teised riigid võivad olla osa selleks globaalsest võidujooksust ja viia [abielu ümberdefineerimise] kõikjale."

Cameron kinnitas kogunenud külalistele, et ta tunneb isiklikult uhkust fakti üle, et on "tõenäoliselt esimene konservatiivist peaminister, kes on selle sammu astunud."

Eriliselt rõhutas ta õpetuslikku mõju, mida uus seadus omab noortele inimestele. "Noored koolilapsed, kes võivad oma seksuaalsuses kahelda, on saanud nüüd selge sõnumi, et riigi kõige kõrgem ametivõim – parlament – on võtnud vastu seaduse, mis ütleb, et abielu on ka nende jaoks, olgu nad homod või heterod," võttis Cameron oma sõnumi kokku.

Loe lähemalt portaalist LifeSiteNews.com.

Maikuus – loetud päevad pärast kampaania "Kaitskem üheskoos perekonda!" raames Riigikogule enam kui 38 000 allkirja üleandmist – heiskas Ühendkuningriigi saatkond Tallinnas homolipu, et väljendada solidaarsust homoaktivistide püüdlustele Eestis.