Kaja Kallas "valge raamatu" esitlusel riigikogus. Foto: riigikogu fotoarhiiv/Erik Peinar.

Peaminister Kaja Kallasel on Berliinis kavas kohtumised Saksamaa liidukantsler Olaf Scholzi ja kaitseminister Christine Lambrechtiga ning video vahendusel ka rahandusminister Christian Lindneriga, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Liidukantsler Scholtziga tuleb arutluse alla julgeolekuolukord Euroopas, Venemaa jätkuv sõjaline agressioon Ukrainas ja võimalused Ukraina toetamiseks. Kõneldakse ka energiajulgeolekust. Samuti on fookuses vajadus teha kiireid muudatusi NATO kaitse- ja heidutushoiakus, sealhulgas vajalikud sammud NATO idatiiva tugevdamiseks.

Kaitseminister Lambrechtiga arutab peaminister kaitsekoostöö küsimusi, Ukraina toetamist ja ettevalmistusi NATO Madridi tippkohtumiseks. Kohtumisel rahandusminister Lindneriga on fookuses kaitse- ja majandusküsimused ning Venemaa agressiooni lõpetamine Ukrainas, sealhulgas vajadus energiasanktsioonide kehtestamiseks.

Peaminister Kallas esineb esmaspäeva õhtul kõnega mainekas Friedrich Naumann Foundation for Freedom'is. Kõnele järgneb peaministri vestlus Deutsche Welle ajakirjanikuga.

Samuti on peaministril visiidi raames kavas ümarlauavestlus Axel Springeri meediamajja kuuluvate väljaannete esindajatega.

Toimetas Markus Järvi