Orientalist ja teoloog Peeter Espak kirjutab Postimehes ilmunud artiklis, et Eesti "pinnal toimub võõras meile imporditud lahing, mis haarab endasse üha rohkem inimesi, kes tahaks südames pigem vanade eestlaste kombel rahulikult oma metsas edasi elada."
Praegu muutuvad maailmavaatelised arutelud tihtipeale laustülitsemiseks, tekib polariseerumine teemadel nagu kooseluseadus, pagulased, Donald Trump, EKRE, sotsid, kirik, abort, eutanaasia jne.
Espaki sõnul domineerib meie arvamusruumis Euroopast pärit ülikoolisotsialism, "intellektuaalne kommunism" ehk revolutsiooniline liikumine, mis soovib välja juurida vana ühiskonna ja rahvusluse.
"Selle nn prantsuse uue revolutsiooni kordaminekuks sobivad liitlastena praeguses Euroopas isegi islamiäärmuslased – ühise vaenlase alistamine, milleks on lääne traditsiooniline, kristlik või ka rahvuslik ühiskond," kirjutab Espak.
Sellele revolutsioonilisele liikumisele vastandub paremäärmuslikuks või populistlikuks sildistatud mõttevool, mis on Espaki hinnangul eelkõige vastureaktsioon "ennast "progressiivseks" pidavale revolutsioonilisele liikumisele".
Peeter Espak leiab, et Eesti vajab nii tervemõistuslikku sotsiaaldemokraatiat kui meie riiki ja kultuuri arendavat rahvuslust, kuid tänaval kaklevate ja loosungeid karjuvate pööraste "euroopalikel väärtustel" põhinevat sõda ei soovi siia keegi.
Loe lähemalt Postimehest.