Postimehe uus peatoimetaja Peeter Helme. Foto: Scanpix

Kolmapäeval sai teatavaks, et Postimehe uus peatoimetaja on Peeter Helme. Enda sõnul tuli pakkumine talle täieliku üllatusena. Kuid visioon, milline Eesti suurim päevaleht olema saab, on vaimus juba valmis.

Objektiivile antud kommentaaris kirjutas Helme, et soovib kasutada ära Postimees Grupis olemasolevaid erinevaid meediume ja võimalusi, tugevdada koostööd pildi ja teksti, video ja teksti, heli ja teksti vahel.

Soov on pakkuda pikka ja tuumakat sisu ning teha seda võrdselt heas kujunduses, kutsudes lugema nii lehes kui veebis.

"Viimane nõuab läbimõeldud tegevust, senisest rohkem pühendumist ning tegelikult ka lihtsalt eraldi inimest selle peale. Muutusi on plaanis veel. Nii veebis kui paberlehes. Kuid need tulevad järkjärgult. Revolutsiooni asemel evolutsioon," sõnas Helme.

Linnamäe konservatiivne pööre?

Eesti Meedia AS omaniku Margus Linnamäe kavandatavast konservatiivsest pöördest Eesti suurima päevalehe juures on meedias sahistatud juba mõnda aega. Vt näiteks Vahur Kooritsa artikkel Delfis või Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli arvamus.

Linnamäega Helme enne ametisse kinnitamist tõepoolest ka kohtus.

"Rääkisime olevikust ja tulevikust. Kuid konkreetsete juhiste jagamisega ei tegele siiski omanik. Postimehel on Merili Nikkolo näol olemas vastutav väljaandja, kes on minu kui peatoimetaja otsene ülemus. Ajakirjandus – kaasa arvatud Postimees – peabki mingeid asju sahistama. Kui on küsimusi, tuleb küsida," sõnas Helme.

Lauri Hussari ootamatu lahkumine Postimehe peatoimetaja kohalt tekitas toimetuses – Helme enda sõnade järgi – rahutust, närvilisust ja ebakindlust. Ja sellele järgnes ebaselge periood, mil peatoimetajat otsiti.

"Samas näitas see aeg ka selgelt, et toimetuse igapäevatöö jätkub, leht ilmub, me suudame leida konsensuse keerulistes küsimustes ja minna edasi. Eks nüüd ongi minu ülesanne seda kinnistada, pidades silmas, et lehe tegemine on meeskonnatöö. Mul on usku enda meeskonda. Olen näinud ju oma kolleege nüüd jaanuari keskpaigast alates tegutsemas ning imetlenud nende professionaalsust. Tean, et võin Postimehe toimetust usaldada," sõnas Helme.