Keit Pantus-Rosimannus. Foto: Facebook

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse väitel oli tema Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadiks nimetamise taga poliitiline kokkulepe.

"Eesti poliitilises süsteemis on nii, et nii nagu kontrollikoja kandidaadid lepivad kokku, otsustavad ja valivad erakonna esimehed. Ka muud kaalukad ametipositsioonid. See on poliitiline valik ja seda teevad erakondade esimehed," rääkis Keit Pentus-Rosimannus ERRile.

Pentus-Rosimannus väitis, et temale tegi ettepaneku Eesti-poolseks kontrollikoja kandidaadiks hakata erakonna esimees Kaja Kallas. "Kas ja kellega erakonna esimees veel kõneles, mul selle kohta informatsioon ausalt öeldes on puudulik," lisas Pentus-Rosimannus, kelle hinnangul on kontrollikoja rikkaliku palgaga positsiooni üle käivitunud puhas sisepoliitiline võitlus.

Ansip: Isamaal on suurusehullustus

Endise peaministri Andrus Ansipi sõnul on kontrollikoja liikme positsioon üksnes poliitiline ametikoht, mida otsustab valitsus. 

"Kui praegu Isamaa on koalitsioonileppes saanud sama palju ministrikohti kui valimised võitnud erakond, on saanud koalitsioonilepingusse peaaegu kõik, mis nad on soovinud, siis arvata, et neile võiks kuuluda ka kontrollikoja koht ja – miks mitte – kunagi ehk ka volinikukoht, siis see kõneleb suurusehullustusest, mitte poliitilise loogika mõistmisest," rääkis Ansip.

Ansipi hinnangul soovib Isamaa oma võitlusega säilitada iga hinna eest kontrollikoja liikme koht Juhan Partsile.

Euroopa Kontollikoja liikme põhipalk on 23 404 eurot kuus.

Toimetas Markus Järvi