Foto: Piqsels

Üks Ühendkuningriigi tuntumaid saatejuhte Piers Morgan kutsus oma TalkTV saatesse vegan-aktivisti ja uuris, miks temasugused inimesed liharestoranide kliente ahistavad. Intervjuu käigus lasi Morgan endale stuudiosse prae tuua, mida ta sööma asus.

Ühendkuningriigi pealinnas Londonis on levimas veganitest aktivistide liikumise Animal Rebellion (loomade mäss) väljaastumised, mis seisnevad selles, et veganid lähevad mõnda liharestorani – mida edevam, seda parem – ja hakkavad külastajate peale karjuma, vahendab meediakriitika portaal MediaIte.

Morgan kutsus oma 7. detsmbril eetris olnud saatesse veganite käitumist lahkama Loomade mässu aktivisti Nathan McGoverni ja kuulsa koka Aldo Zilli

Intervjuu algab kaadritega, kuidas Londoni Nusr-Et nimelise restorani, mis on kuulus oma lihapraadide poolest, töötajad tassivad laupäeva 3. detsembri õhtul restoranist ühe veganist meeleavaldaja välja. 

Loomade mässu liikumine kirjeldab sündmust sotsiaalmeedias:

Loomade mässu liikumise toetajad tassitakse turvameeste poolt Londoni @nusr_et restoranist välja.

Restoran on kuulus oma lihapraadide poolest – mis on keskkonda hävitavad ja loomi rõhuvad tooted.

See ei ole jätkusuutlik toidusüsteem. #PlantBasedFuture (#tulevik on taimepõhine)

Morgan tunnistas saates McGovernile, et talle väga veganid ei meeldi ja uuris, miks nad enda sõnumit inimeste kiusamise kaudu levitavad.

Aktivist vastas, et ta pole üllatunud, et Morgan tema poolt ei ole. 

"Ma arvan, et te kõik [veganid] näete minu jaoks näost üpris nirud ja haiglased välja. Kuid see on teie valik. Mina näiteks ei jookse mööda vegan restorane ja ei karju teile solvanguid näkku ning mind ei pea inimesed kuskilt välja viskama, sest ma rikun kõigi mõnusa olemise ära. Miks teie teete seda lihasööjatele," küsis Morgan?

McGovern naeris selle peale ja võttis taskust välja käsitsi joonistatud bingokaardi.

"Ma tõin kaasa ühe väikese mängu, mida mina ja Aldo ning soovi korral ka vaatajad saavad mängida. See on Piers Morgani vegani bingo. Kas te saaksite palun seda kaameras näidata. Ja meil on juba esimene lahter kirjas," rääkis McGovern. 

"Asi on selles, et aastatega saab tehnoloogiate, nagu näiteks täppiskääritamine ja kunstvalgud, abil toota täpselt samu tooteid, mida sa praegu armastad, mille tootmiseks on tänasega võrreldes vaja murdosa maast ja mis tekitavad murdosa heitmetest," väitis aktivist. 

"Aga mulle meeldib liha," teatas Morgan.

"See [kunstliha] on täpselt sama toode," kordas McGovern.

Morgani sõnul tema lihaisu veganmeeleavaldajate tõttu, kes segavad oma ideoloogia peale sundimisega teisi inimesi, ainult kasvab.

Intervjuu edenedes toodi Morganile stuudio lauale praad, mida ta asus McGoverni ees sööma.

"Näete, teie olete selle saavutanud, teie tekitasite minus soovi sedasi teha," jätkas Morgan lihatükki ampsates. 

Lõpetuseks leidis Morgan, et viimane asi, mis teda lihast loobuma paneb, on see, kui kahvanäolised veganid mööda restorane jooksevad ja ütlevad, et inimesed peaksid liha söömise järele jätma. 

"Loomade mäss", mille eesmärgiks on kogu ühiskonna/maailma üle viimine taimepõhisele "toidusüsteemile", on osa suuremast keskkonnaaktivistide "kliimaõigluse" liikumisest. Nimetatud "mässajad" on viimasel ajal rikkunud ohtralt hindamatuid kunstiteoseid ja põhjustavad suurte magistraalide sulgemisega paljudes lääneriikides regulaarselt liikluskaoseid.

Uued "toidusüsteemid" on kesksel kohal Suure Lähtestamise järel saabuva uue maailmakorra kavades, mida propageerivad näiteks nii Klaus Schwab kui USA üks suurimaid põllumaa omanikke Bill Gates.  

Toimetas Karol Kallas