SAPTK pikett Stenbocki maja ees 2. detsembril 2021. Foto: Veiko Vihuri

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks piketile valitsusehoone ette kogunesid sajad meeleavaldajad, et toetada MEM Café tegevust ning avaldada survet valitsuse koroonapiirangute ja sundvaktsineerimise vastu, vahendab portaal Uued Uudised.

Vahetult enne valitsuse neljapäevast kabinetiõupidamist 2. detsembril kogunesid SAPTK korraldatud piketil osavõtjad Stenbocki maja ette, et avaldada toetust MEM Café omanikule Elvis Brauerile ning protesteerida valitsuse koroonapoliitika ja vaktsiinipasside vastu.

Piketil astusid sõnavõttudega üles SAPTK juhataja Varro Vooglaid ja Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi. Sõna sai ka kolonelleitnant reservis Kristjan Moora.

Vooglaid ütles, et kui vaja, tullakse valitsushoone ette igal neljapäeval. "Meie tänane sõnum valitsusele, nagu see sai Stenbocki maja ees selgesõnaliselt ja valjult edastatud: me ei tagane, me ei alistu, me ei karda! Me ei nõua mingeid täiendavaid õigusi ega privileege, aga me ei ole nõus loobuma oma põhiseaduslikest õigustest ja vabadustest," kirjutab Uued Uudised.

"Loomulikult korraldame piketid rahumeelselt ja soliidselt, aga sõnumi poolest täiesti kompromissitult. Peaminister Kaja Kallase seisukohaga, et vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel suure osa ühiskonna liikmete avalikust elust väljatõrjumine on tulnud selleks, et jääda, on absoluutselt vastuvõetamatu ja sellega ei kavatse me mitte kunagi leppida," vahendab Vooglaiu sõnu portaal Uued Uudised.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldab piketid ka kahel järgneval neljapäeval ehk 9. ja 16. detsembril 2021 algusega kell 9.30 Toompeal, Stenbocki maja ees. Pikettidega väljendatakse protesti põhjendamatute koroonapiirangute ja lastele massiliselt neile mittevajaliku koroonavaktsiini süstimise vastu.

Toimetas Markus Järvi