Pisike rootslane paraadi uudistamas. Foto: Frankie Fouganthin/ Wikimedia Commons

Juba aastakümneid meeste ja naiste vahelisi erinevusi lammutanud Rootsis lisati 1998. aastal eelkoolide õppekavadesse nõue "töötada vastu traditsioonilistele soorollidele ja sellest tulenevatele käitumisviisidele" ning julgustada lapsi väljuma "stereotüüpsete soorollide piirangutest."

Valitsuse juhiseid järgides on arvukad Rootsi eelkoolid ja lasteaiad ühiskondlikku eksperimenti innukalt ellu viinud ning kõnetanud väikelapsi "neutraalselt", pannud neid mängima reeglina vastassugupoolt vaimustavaid mänge ning üritanud kujundada ümber nende loomulikke kalduvusi agressiivsusele või passiivsusele, kirjutab Breitbart viitega 24. märtsil The New York Timesis ilmunud artiklile.

Ühe näitena on artiklis toodud eelkool Stockholmi lähistel, kust kõrvaldati nii "soospetsiifilised" autod kui nukud. Poisse pannakse köögis söögitegemist mängima ning tüdrukuid koolitatakse kisendama "Ei!"

"Soovoolavuse" õpetamiseks instrueeritakse õpetajaid kohtlema poisse ja tüdrukuid igas mõttes sarnaselt ning erandeid teha ei tohi.

Palgatud on isegi spetsiaalne sooalane "majaekspert", kes edusamme nn stereotüüpide lammutamisel lastes perioodiliselt hindab.

Poisse vormitakse aktiivselt vaikseteks ja passiivseteks ning nad peavad näiteks palju maalima.

Tüdrukuid keeldutakse kaljukindlalt sülle võtmast ja hellitamast – nood peavad sirguma sitkeks ja mehiseks.

"Rootsi on tõeline pioneer," kiitis Humboldti ülikooli transdistsiplinaarsete soouuringute keskuse soouuringute ja lingvistika professor Lann Hornscheidt. "Mitte üksi teine maa pole nii püüdlikult pingutanud soobarjääride purustamise nimel lastes."

"Tädid" raamatukogus väikestele rootslastele: purustage kõik piirid