Põhja-Iirimaa pagariettevõte Ashers Baking Co seisab silmitsi õiguslike taga­järgedega, kuna keeldus valmistamast kooki, mida pidid kaunistama laste telesarja Sesame Street tegelaste Berti ja Ernie kujutised ning tekst „toeta geiabielu“.

Tellimus tühistati, kuna see läks vastuollu ettevõtte juhtide usuliste veendumustega, kes ei toeta „homoabielu“ seadustamist Põhja-Iirimaal. Ameti­võimud näevad juhtunus „illegaalset diskrimineerimist“.

Ettevõtet nõustava organisatsiooni The Christian Institute juht Colin Hart nentis, et Briti valitsus ei kuulanud avalikkuse ja õigus­ekspertide hoiatusi, et traditsioonilise abielu pooldajad jäävad ilma õiguslikust kaitsest.

„See tähendab, et miljoneid tavainimesi, kes ei nõustu homo­abieluga, hirmutatakse ja ähvardatakse reaalsete õiguslike sammudega poliitilist korrektsust esindavate jõudude poolt, juhul kui nad oma südame­­tunnistusest lähtudes keelduvad pakkumast kaupu või teenuseid kampaaniate heaks, millega nad ei nõustu või mida nad ei toeta,“ ütles Hart.

See on vaid üks näide paljudest selle kohta, mis ka meie ühiskonnas toimuma hakkab, kui me homoliikumise pealetungile vastu ei seisa. Rohkem näiteid kõnealusest protsessist leiab siit.

"Homoabielu" seadus jõustus Ühendkuningriigis, mille hulka kuulub ka Põhja-Iirimaa, 2014. aasta kevadel.