Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Foto: Wikimedia Commons

Möödunud aasta 31. detsembri seisuga lõpetati töösuhe 34 vaktsineerimata politsei- ja piirivalveameti (PPA) töötajaga.

Ligi 40 töötajaga on PPA-l pooleli kohtuvaidlus ja nende inimeste võimalik vabastamine selgub ajapikku, ütles PPA personalibüroo juhataja Katre Loo. Ta lisas, et osa töötajaid, kes said esialgse õiguskaitse kuni 7. jaanuarini, esitasid uue taotluse esialgse õiguskaitse saamiseks ning PPA ei vabasta neid enne, kui kohus on otsuse langetanud.

Kuid oli ka neid, kes nõudmise peale meelt muutsid ja lasid end kaitsepookida. "Nemad jätkavad teenistust PPA-s," sõnas Loo.

PPA peadirektor Elmar Vaher andis novembri alguses välja käskkirja, millega kehtestas kõikidel PPA teenistuskohtadel töötamise tingimuseks vaktsineerituse. Ligi 40 töötajat kaebasid selle kohtusse. Ringkonnakohus otsustas rahuldada rasedate taotluse esmasele õiguskaitsele kohtumenetluse lõpuni ning nende puhul tuleb vaktsineerimise nõue selleks ajaks peatada – tegemist on lõpliku esialgse õiguskaitsega, mida PPA edasi kaevata ei saa.


Samuti leidis ringkonnakohus, et koondatavatele töötajatele on esialgne õiguskaitse koondamise jõustumiseni põhjendatud. Ülejäänud ligemale 30 töötaja osas andis ringkonnakohus täiendava tähtaja 7. jaanuarini 2022, mille jooksul oli töötajatel veel võimalik end töökoha säilitamise nimel vaktsineerida.

Toimetas Martin Vaher