Politsei otsib oma ridadesse vaid vaktsineeritud kiirreageerijaid. Foto: töökuulutuse kuvatõmmis

Hoolimata Tallinna Halduskohtu hiljutisest otsusest, millega tunnistati õigusvastaseks vaktsineerimata Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) töötajate teenistusest vabastamine, nõutakse kiirreageerija töökuulutuses kandidaatidelt vaktsineeritust.

"Kiirreageerijana lahendad erakorralisi sündmusi, osaled tugevdatud patrullis avaliku korra tagamisel, ohjad rahvamasse ning pead kinni ohtlikke isikuid. Iga päev toob Sulle uusi väljakutseid ja võimalusi saada oma ala parimaks," seisab PPA Ida prefektuuri operatiivkeskuse kiirreageerimistalituse töökuulutuses.

"See töö on Sulle, kui oskad ennast pingelistes olukordades kehtestada, oled väga heas füüsilises ja vaimses vormis, loomult positiivse ellusuhtumisega meeskonnamängija. Sul on politseiharidus või vähemalt keskharidus ja politseis töötamist toetav kogemus ning valmisolek läbida töö kõrvalt 1,5-aastane politseiline väljaõpe, väga hea eesti keele oskus ning vene ja inglise keele oskus suhtlustasandil ning B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus."

Lisaks eeltoodud nõuetele oodatakse kandidaatidelt aga ka vaktsineeritust: "Hoolime üksteise tervisest ning ootame oma meeskonnaga liituma vaktsineeritud kolleege."

Tallinna Halduskohus tunnistas aga oma 31. augusti otsusega õigusvastaseks PPA käskkirja, mille alusel vallandati kaks politseiametnikku, kuna nad ei olnud end nõuetekohaselt vaktsineerinud. Lisaks mõistis kohus politseiametnikele hüvitise 4 ja 6 kuu keskmise palga ulatuses.

Toimetas Martin Vaher