"Mustade naiste" stiilinäide Varssavi uulitsail. Musta on riietunud ka nende keskel asjatav meesterahvas. Foto: Janek Skarzynski, AFP/Scanpix

Sündimata laste eest seisjate sõnutsi ähvardasid rikkalikult finantseeritud välismaised abordiaktivistid Poolat vägivallaga ning sundisid seeläbi Poola parlamendi alamkoja hülgama kavandatud abordikeelu.

Teadaolevalt oli eelnõu rahva hulgas populaarne ning liikumas seaduseks saamise suunas, kirjutab LifeSiteNews. Abordiaktivistid organiseerisid aga musta riietatud vihaste naiste massilise "Musta protesti".

Nagu nentis Poola teadus- ja kõrgharidusminister Jaroslav Gowin, lükkas parlament abordikeelu tagasi just nimetatud protestide mõjul.

Human Life Internationali (HLI) esindajate sõnul Poolas on sealsed poliitikud oma vaadetelt elupooldajad, kuid leidsid end sundseisust. "Poliitikutel polnud valikut," ütles Lech Kowalewski. "Nad olid nurka surutud, kuna neid ähvardas mõlemapoolse vägivalla lahvatamine tänavail."

"See oli kampaania, mida rahastasid allikad väljastpoolt Poolat, et õõnestada Poola demokraatiat ja suveräänsust," ütles teine HLI esindaja Stephen Phelan.

Kowalewski süüdistas riigis rahutuste provotseerimises "inimesi nagu George Soros*."

"Seda fanaatilist agressiivsust ja viha, mida me meeleavaldustel nägime, toitis ja provotseeris raha sellistelt inimestelt nagu George Soros," ütles Kowalewski. "Soros tahab tekitada Poolas uue "Ukraina maidani", et saada lahti konservatiivsest valitsusest, ilma milleta positiivseid reforme ei tule."

"Ukraina maidani" all peab Kowalewski silmas nn Euromaidanit – organiseeritud demonstratsioonide ja rahvarahutuste lainet Ukrainas aastal 2013, millega nõuti integreerumist Euroopaga.

"Ettepanekul oli juba olemas poolataride laiapõhjaline toetus, seega polnud need protestid kaugeltki kantud sellest, "mida Poola naised tahtsid"," ütles Phelan. "Samuti polnud küsimus naiste tervises, kuna Poolas on emade tervishoid juba niigi suurepärasel tasemel, kuigi piirangud abordile on ranged."

"[See võitlus] pole läbi," usub Phelan.

"Meil tuleb meeles pidada, et peamine rünnak tuli väljastpoolt Poolat," lisas Kowalewski. "Peamiselt sihivad nad oma valede ja propagandaga noori. Enamik raadiojaamu, mida noored kuulavad, pole poolakate käes."

Ta rõhutas, et ees seisab intensiivne lahing noorte valijate südamete ja mõistuste pärast. "Meil tuleb need musta riietatud noored naised enda poolele võita," ütles Kowalewski. "Nad pole kurjad ega õelad, lihtsalt petetud."

Kowalewski tõi välja ka tõsiasja, et vaatamata elupooldajate enamuse vastuväidetele sisaldas abordikeelu eelnõu võimalust võtta kriminaalvastutusele ebaseadusliku abordi teinud emad. Selgitades, et mõnede elupooldajate arvates oli selle sätte näol tegemist provokatsiooniga, tunnistas Kowalewski, et "neil oli õigus."

Ta ei kaota aga lootust, et konservatiivne valitsus jätkab elupooldaval kursil ning "haarab kinni esimesest võimalusest tagada sündimata lastele tugevam kaitse."

___

* Alles hiljuti kirjutas Objektiiv sellest, kuidas miljardär George Soros intensiivistab oma globaalset tegevust abordi propageerimiseks kõikjal maailmas – erilise rõhuasetusega katoliiklikele maadele nagu Iirimaa ja Poola.